המלצות 24.10.08

–> ההופעות של השבוע <–
פסטיבל אינדינגב, מצפה גבולות, שישי-שבת 24-25.10, 80 ש"ח

–>
ההבטחות של השבוע <–

"הפשרות" באוזן בר, חמישי  30.10 ב-20:30, 40 ש"ח
"השלוליות" בבלום בר, שישי 31.10 ב-22:00, חינם

שישי 24.10

 • –> ההופעה של השבוע <– "ג'ירפות", אסף אבידן ו"המוג'וז", גבע אלון, רות דולורס וייס, "Midnight Peacocks", "Geisha No", יהוא ירון ושני קדר הם רק חלק מהשמות שיופיעו היום בפסטיבל "אינדינגב", האירוע החשוב ביותר של סצינת המוזיקה בזמן האחרון (והנה התוכניה המלאה). הראשונים שיגיעו לפסטיבל יקבלו דיסק סמפלר מתנה ובו ביצועים מיוחדים (?) של אמני הפסטיבל. מעבר לשמות הגדולים, אני ממליץ לא לפספס את יהוא ירון, "חיה מילר" (שזכו בהצבעה לפתוח את הפסטיבל), "אנטיביוטיקה", ו-"Pits". מתי? איפה? למה? כל התשובות כאן. 80 ש"ח.
 • שני האנשים שנשארים בתל אביב או סתם יוצאים מאוחר מוזמנים להעביר את הזמן בהופעות הפתעה באוזן בר: ב-14:00 יעלו "לא", ההרכב המקסים של גיא שמי ("מרסדס בנד", "אינפקציה") שבאמת היה חסר לי בנוף המקומי לאחרונה. אני מאוד אוהב אותם (הם גם יופיעו ב"אינדינגב" בשבת). אחריהם ב-15:00 יופיעו רועי מירון והאחים דלוקס. לא מכיר ולא יודע מחיר.
 • ובערב, "Cheap Karaoke Club", הלא הם התשובה המזרח תיכונית ל-"Mr. Bungle", יופיעו יחד עם "פלישת חוטפי הגופות" ו-"We're Going Commando" (?!) בפטיפון ב-21:00. 30 ש"ח.

שבת 25.10

 • –> ההופעה של השבוע <– פסטיבל "אינדינגב" ממשיך, והפעם עם ערן צור, "בום פם", רם אוריון, "אטליז", עמית ארז, "Panic Ensemble" ועוד (התוכניה המלאה עדיין כאן). זו הזדמנות מצויינת להכיר כמה סודות שמורים בסצינה, כמו "Tinyfingers", נדב אזולאי, אלי לס, ו"לא" של גיא שמי. כל הפרטים במרחק של קליק. 80 ש"ח.
 • אירוע האמנות הרב תחומי "ארטישוק" היה האפטרפארטי הלא רשמי של פסטיבל "חוצמזה". ו"ארטישוק 2", כמה יאה, הוא האפטרפארטי הלא רשמי של "אינדינגב". מי יופיע? אורלי פרץ ודורון דהן, D3 Radicalz, תמיר חיטמן, בן אלקיים, איה זהבי פייגלין וסיוון תלמור. מודה – אני לא מכיר כמעט אף אחד. ובכל זאת, מעניין. עוד פרטים כאן. 30-40 ש"ח.
 • "אונילי" תופיע בהרכב מינימליסטי (שירה, תופים ומחשב) באוזן בר, ב-23:00. אני לא יודע אם זה אדיר כמו לראות אותה עם ההרכב המלא, אבל בטח שווה לבדוק. 40 ש"ח.
 • [חינם!] "Billy and the Firm" זה שם שאני שומע מלא זמן. היום היא תופיע בחינם בריף ראף ב-21:00 (מוקדם מהרגיל!), ותהיה שמחה רבה.

ראשון 26.10

 • יש איזה מקום קטן אחרי פלורנטין, אני תמיד שוכח את השם שלו. נו, דרומית לסלמה. יא אללה, ברח לי. אה, הנה, הנה… זה חוזר לי…  ירושלים! בקיצור, מסתבר שבירושלים יש גם כמה אנשים שעושים מוזיקה, מי היה מאמין. אנשים מתייחסים (באיחור) לסצינה הבאר שבעית ומפספסים שמתחת לאף יש סצינה ירושלמית שמתחילה סוף סוף לטפטף לתל אביב. אחרי שהם הביאו לנו את אסף אבידן, הירושלמים שולחים אלינו הפעם את "Kitzu", להקה מצויינת שמשלבת רוק, אלקטרוני ונגיעות פרוגרסיב קלות. 21:00 בברזילי. 30 ש"ח.
  עדכון (26.10.08): ההופעה בוטלה. מה לעשות.
 • באוזן בר יתקיים ה"פסטיבנדה", עוד מיני פסטיבל של הלייבל הצעיר "בהריר רקורדס". החל מ-22:00 יופיעו שם "שור",  "אורדע", "אנחנו ולהקתו" הדחקיונרים, "Fuzzy Wonder Goats""תעני אסתר", ולמרות שזה לא רשום מקורותיי מוסרים שגם "The Names" יעלו שם, ואלו חדשות מצויינות: אתם עדיין לא מכירים אותם, ואין איפה לשמוע אותם, אבל הם ממש מצויינים (תקפצו לאייטם הרביעי בלינק). 40 ש"ח לכל הסיפור.
  עדכון (25.10.08): שלמה מעדכן בתגובות ש-"The Names" ו-Fuzzy Wonder Goats" הם אותה להקה בשינוי שם. שם טיפשי, אבל אם ל-"Super Furry Animals" זה עבד, אז למה לא.
 • [חינם!] שבוע שעבר היה לי קטע רע עם ההופעות בריף ראף. קודם המצאתי הופעה שלא הייתה ולא נבראה, ואז רשמתי תיקון שגם הוא היה מנותק מהמציאות. דרושות: שעות שינה. בכל אופן, היום יופיעו שם ב-22:00 דייוויד בלאו and The Good Band וגם אדם קומן, שניהם מומלצים בחום (הנה מה שכתבתי על אדם פעם).
 • רע מוכיח אורקסטרע יעלו ב-20:30 בבלבונטין, ויציגו על במה אחת את אסף תלמודי, יוני סילבר, תם מוכיח, פושטק, איתמר דוארי, שלומי שבן, דניאל שריד, רועי חרמון ואורי פרוסט. אני לא מאמין שעדיין לא ראיתי את זה. 50 ש"ח.
  עדכון (26.10.08): טעות שלי, ההופעה היא ביום שני.

שני 27.10

 • היום ב-20:30 קירות האוזן בר ירעדו עקב הופעה משותפת של "קין והבל 90210" ו-"Jaguar Superfiction", שתי להקות מצויינות. התוכניה של האוזן מגדירה את זה בכשרון כ"מה קורה כשפנתרה ולא כולל שירות נפגשים" ו"לבנים עם גרוב שחור", בהתאמה. 40 ש"ח לשתי ההופעות.
 • הברזילי יארח את ערב המוזיקה הנסיונית "פינות III", שיכלול את "סנסאנה""קטב מרירי" (שכולל חברים מ"פאניק אנסמבל" ו"התזמורת הטרופית"), טליה אליאב ו"יאנקו פופה", ההרכב (?) החדש (??) של טליק (???) מנהיג "התזמורת הטרופית". חבר טוב וסובייטי שבדרך כלל חושב שפירגון זו מילה גסה אמר לי ש"פופה" אדירים. זה כבר מסקרן. מתחילים ב-21:00. 30 ש"ח.
 • "לוס כפרוס" יהיו בבארבי ב-22:00. 50 ש"ח.
 • עדכון (26.10.08): יעל מעדכנת בתגובות: רע מוכיח אורקסטרע יעלו ב-20:30 בבלבונטין, ויציגו על במה אחת את אסף תלמודי, יוני סילבר, תם מוכיח, פושטק, איתמר דוארי, שלומי שבן, דניאל שריד, רועי חרמון ואורי פרוסט. אני לא מאמין שעדיין לא ראיתי את זה. 50 ש"ח.

שלישי 28.10

 • הזמן טס ועדיין לא אירגנתי תיק וטרמפ לאינדינגב. תסלחו לי אם מכאן ההמלצות ירוצו יותר במהירות? ב-21:00 שתי להקות מצויינות יגיעו לברזילי: "Squid" שעושים הדים גם בחו"ל, ו-"Unmute", שעוד יעשו הדים בחו"ל בעתיד. 30 ש"ח בלבד.
 • ידידי היקר והמוכשר ארז ג'יימס כהן יעלה על בימת תמונע ב-22:30  וידגים לכם איך נראה שילוב בין טום ווייטס לפרנק זאפה.  40 ש"ח.
 • מיקה שדה הייתה אחת מקרני האור היחידות בפסטיבל "גיטרה במדבר". היום היא תהיה בצוזאמן ב-22:30, מחיר לא ידוע אבל לא יקר מידי.

רביעי 29.10

 • אחת הבעיות שהיו לי עם רות דולורס וייס, זמרת דיי מדהימה בנוף המקומי, היא שהעיבודים שלה סבלו מדלות מסויימת. במופע הפרידה החגיגי שלה בצוותא היא תפתיע עם עיבודים מלאים יותר, בהשתתפות עוזי פיינרמן ("בום פם"), בוריס "הסובייטי" מרצינובסקי ("פאניק אנסמבל") ועוד. מתחילים ב-22:00 (זה בצוותא, אז אולי באמת מתכוונים לזה, לתשומת ליבכם). 70-80 ש"ח
  אגב, לרות יש עוד הופעות בבאר שבע ובירושלים, ואח"כ היא שוב נעלמת מחיינו לזמן לא ידוע. קפצו למייספייס שלה כדי להתעדכן.
 • "GeishaNo", להקת הבית של האוזן בר, תופיע, איך לא, באוזן בר, ב-20:30. מי שעדיין לא מכיר שירוץ וגו'. 30 ש"ח.
 • [חינם!] סלע דנא נשמע חמוד ומלודי, והוא יופיע היום בבלום בר ב-21:00. לטענתו, הוא יעלה בזמן, אז לא לאחר.

חמישי 30.10

 • גבע אלון. גבע אלון. גבע אלון. גם הוא היה קרן אור, שלא לומר מפץ קטן, בפסטיבל "גיטרה במדבר". היום יהיה מפוצץ בקפה ביאליק, אולי עדיף שתנסו מחר? האמיצים שבינכם מתבקשים להגיע לשם ב-22:00 ולספר כמה עלה, כי לי אין מושג.
 • –> ההבטחה של השבוע 1 <– אני חייב להמליץ לכם לבדוק את "הפשרות" שיופיעו היום ב-20:30 באוזן בר, ולא רק מפני שהכתרתי אותם לאחרונה לחברים הכי טובים החדשים שלי. הם טובים במילים אבל לא טובים בהגדרות ("רוק נויזי ומלודי"? זה אפילו לא מסגיר את העובדה שיש להם סוזאפון במקום בס), והם מצויינים. 40 ש"ח.
 • ובפינת הביזאר, אמן האינדי הותיק במדינה, הלא הוא אריאל זילבר, יבוא לקרסון. אתם חייבים להודות שצריך לבדוק את העניין הזה. לא יודע מחיר.

שישי 31.10

 • היום אולי יהיה יותר רגוע כשגבע אלון יכבוש את קפה ביאליק. מתחילים ב-22:00. מחיר לא ידוע.
 • [חינם!] –> ההבטחות של השבוע 2 <– פה אמורה לבוא המלצה כנה מכל הלב על "השלוליות". אבל הזמן דוחק ואין לי זמן לניסוחים. אין לי מזל איתן – כשהייתי בהופעה שלהן לפני שבועיים רציתי להעלות ביקורת מתלהבת, ולא הספקתי לכתוב. אז בשני משפטים, כי באמת חשוב לי שתכירו אותן: "השלוליות" היא להקה של 4 בנות קופצניות ומצחיקות (אחת מהן היא חן נאור, מנהלת הבלום בר), והPאנק פופ שלהן הוא אחד הדברים החמודים ששמעתי לאחרונה. השירים לא עוברים את ה-2 וחצי דקות, הם מסרבים בתוקף להיות על נושאים טיפשיים כמו אהבה ומעדיפים לעסוק בדברים שברומו של עולם, כמו חתולים למשל. וביננו, כל להקה שמקדישה שיר לחתול היא להקה אדירה, לא? הערב הן יהיו במועדון הבית (שנסגר עוד מעט) ב-22:00.
 • לא באמת צריך להמליץ על "איזבו", שיעשו הופעה מסיבתית או מסיבה הופעתית בלבונטין ב-22:30 תמורת המון כסף. כמה המון?  70-80 ש"ח.

הופעות נוספות – ברשימה מצד שמאל, ואם פספסתי משהו, תעדכנו בטוקבקים. שבת שלום!

תגיות: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

...ובאותו עניין:

 • סטקטו 8.7.08 - "אטליז" :מס: מופיעים בבארבי בשבת, ואם אינני טועה זוהי הפעם הראשונה שהם מאפשרים ללהקה אחרת לחמם אותם....
 • ימין ושמאל, רק רוק אנד רול - מרחבים. אדמה. שמיים. 3 עצים. מאות אוהלים. הרבה יותר מידי שוטרים. 2 במות. לפחות 2500 צעירים. יותר מ-4...
 • המלצות 20.6.08 - איזה יום שישי סידרו לנו. ברגעים אלו מתקיימות ההופעות של"Cheap Karaoke Club", "לא דובים", "חזירי בר" ...
 • מדריך הפסטיבליסט לגלקסיה - השבועיים הקרובים מלאים פסטיבלים כרימון ועמוסי אירועים כגפילטע פיש (WTF?). שנאמר, שנהיה ל-head bangin...
 • אבל איפה ברנדון?? - איך לעזאזל הסתדרנו לפני מייספייס? אמש נתקלתי במקרה בהופעת בכורה של להקה חדשה ומשובחת, ואני רוצה שכל ...יש כבר 8 תגובות, יא אללה:

גם לך יש מה להגיד? יופי.