אני אוהב את תל אביב

כמה שאני אוהב את תל אביב.
גיא שמי, ניר וקסמן וגיא לוי. ברקע נגן אורח אדום-צהוב

16:30, מחוץ לאוזן השלישית: שני היפים אמריקאיים חמודים שקוראים לעצמם "Tell The Truth" [myspace] מחממים את הקהל שמתקבץ לו לאיטו לקראת ההופעה של גיא שמי ושלישייתו המקסימה [myspace]. אני בהחלט רואה את עצמי הופך את זה למנהג קבוע בימי שישי: נכנסת שבת, וגיא שמי מכניס אותי לאווירה נינוחה, מלנכולית אך אוהבת (מזל שגם גיא חושב ככה, ודואג לקיים הופעה בכל יום שישי בשעה 16:00). כשהוא שר שזה "לא הגיוני לכעוס על טבע", אני מתענג, הן מהשימוש האולארצ'יקי המוזר והמקורי בשפה (האיזכור של "טבע" מבלי להוסיף לו את ה' הידיעה), והן מהפשטות והצלילות של המשפט הזה. ממש אמירת זן.

כשבהזמנה נכתב שבהופעה יהיו אורחים, אני מניח שהכוונה הייתה לאמריקאים, אבל היו גם אורחים אחרים: אוטובוסים, צופרי מכוניות ואזעקות טוסטוסים כיכבו בלא מעט מהשירים. ההחלטה לקיים את ההופעה מחוץ לאוזן השלישית ולא בתוך החנות הייתה מעניינת: יש דיסוננס מוזר ונעים בלשמוע מוסיקה כל כך עדינה על רקע שאון כה גדול. איך אני אוהב את תל אביב.

גיא וחבריו יופיעו יחד עם Tell The Truth ביום שישי הבא, 16.5.08, ב-16:00, בצוזאמן, לילנבלום 25.

עלמה קלמה בשדרות רוטשילד17:40, שדרות רוטשילד: בדרכי לפגוש את אחי ב"סלונה" שביפו אני נתקל בהתגודדות של אנשים מול עוד הופעת רחוב. אני מפלס את דרכי בין האנשים, ומגלה את מיכל לוטן [myspace], זמרת שאני מאוד אוהב, מוקפת בחבורה של חמישה פרקשניסטים מזמרים וטרומבוניסט אחד. הלהקה נקראת "עלמה קלמה" [myspace], והם מנגנים סמבה ובוסה נובה, בעברית. אני לא חובב גדול של הסגנון, אבל הקול של מיכל תמיד קונה אותי. נשארתי קצת לספוג את יופיו, והמשכתי הלאה, בעודי חושב על כמה נפלא זה להיתקל בהופעות כאלה במקרה ברחוב, ועל כמה שאני אוהב את תל אביב.

עלמה קלמה יופיעו ביום חמישי הבא, 15.5.08, ב-21:00, בלבונטין 7.

18:00 "סלונה", יפו: אבל קודם פלאשבק: בסיום יום העצמאות עברתי ליד לבונטין, ופגשתי חבר שסיפר לי מה הפסדתי, ושלהקת הבנות Strawberry Jam [myspace]עכשיו על הבמה, נועלות את הערב. הוא הוסיף שהן מגניבות. רשמתי לפני לראות אותן בהקדם, אבל אפילו אני לא חשבתי שזה יבוא כל כך מהר. ובחזרה להווה: בהזמנת אחי, אני מגיע למסיבת יום הולדת פרטית של חבר, ובה הופעה של בנות ריבת התות. איזה יופי. כבר ציינתי שאני אוהב את תל אביב?

שלישיית בנות מטורפות, הסולנית מחזיקה בפוזת הבלונד-בימבו, הגיטריסטית השמאלית אוחזת בזהות לסבית סמי-פאנקיסטית, והמתופפת נראית כמו יצאה מסרט בלש פרטי ישן, מעין פאם-פאטאל מאפיונרית נוסח מיה וואלאס מ"ספרות זולה". ונדמה לי שהיא עלתה שיכורה לבמה. או לפחות כך אני מקווה, כי דווקא היא נראתה כמו התשובה הנשית לגיא שכטר, למעט העובדה שהיא לא הצליחה לזכור מה לנגן מתי, ולא הצליחה לנגן בקצב במשך חלק גדול מההופעה. אני נותן לה להנות מהספק, כי אני חושד שהיא דווקא מתופפת מצויינת. והמוסיקה שלהן אנרגטית וPאנקית, והן יודעות להופיע. בחיי שהן יודעות. כל אחת נצמדת לפוזה שלה (שאולי כלל אינה פוזה?) ולוקחת אותה עד הקצה. ממש כיף.

Strawberry Jam יופיעו ביום שישי הבא, 16.5.08, ב-23:00, בליזרד

————————–

עוד לא 7 בערב, וכבר ראיתי ארבע הופעות היום.

אח, כמה שאני אוהב את תל אביב.

תגיות: , , , , ,

...ובאותו עניין:

  • יש סוסים (טרויאנים) שמדברים עברית - הערב שהיה בלבונטין ביום העצמאות נחשב, כך הבנתי, לסוג של כשלון. קיבצו במקום אחד 20 מהיוצרים הכי מעניי...
  • מלאים מצוות כרימון – שי לחג - (שנה טובה! שי לחג לקוראי הבלוג מחכה בהמשך...) למה בעצם החלטתי לעשות ספיישל על רימון לראש השנה? הכל ה...
  • בין השורות 7.8.08 - וואו. 36 שעות בלי אינטרנט. מחשבים ארורים. אני מקווה להספיק להעלות את ההמלצות לשבוע הקרוב בזמן. זה עש...
  • סיכומחוצמזה - (בטח שמתם לב שהפוסט על פסטיבל "חוצמזה 2" שהתקיים שבוע שעבר התעכב קצת. חלקכם גם בוודאי קלט שב"תרבות ...
  • כרטיסים חינם להשקה של מיכל לוטן - עוד שבוע של חלוקות כרטיסים יומיומיות ממשיך... לפני 4 שנים בערך חבר פקד עלי לבוא לבית קפה בנווה צדק ל...גם לך יש מה להגיד? יופי.