המדריך למוזיקאי

בחודש שעבר פירסמתי כאן סדרת מאמרים שנועדו להקנות למוזיקאים כלים בסיסיים בקביעת הופעות, שיווק, התנהלות על במה וכו'. למי שפיספס, הנה הם שוב באופן מרוכז. לא, הם לא ילמדו אתכם מה לעשות עם גרופיות (וגרופיים) מאחורי הקלעים, אבל הם כן יתנו לכם נקודת מוצא לא רעה וכמה טיפים שמבוססים על נסיוני, הן כמוזיקאי, והן כקהל וכאיש תקשורת. ברור שזו לא תורה מסיני אלא רק הפרספקטיבה שלי על הדברים, אבל אני חושב שיחד עם הדיונים בתגובות יש כאן מצבור רעיונות ועצות שכל מוזיקאי יכול להרוויח מהם. אז שתהיה לכם שנה טובה ומלאת יצירה מוזיקלית.

 1. איך לקבוע הופעות
 2. איך לשווק ולבנות קהל
 3. איך להתעסק עם התקשורת
 4. איך לבנות הופעה מוצלחת
 5. איך לשתף פעולה עם מוזיקאים

  ותוספת מאוחרת:

 6. למה לא להוציא אלבום. עדיין

תגיות:

...ובאותו עניין:יש כבר 5 תגובות, יא אללה:

 • 1
  דוויק says:

  סחטיין.
  אחלה מאמרים אחד אחד.

 • 2
  שיר says:

  האם אתה למדת משהו ממה שרשמת?

  איפה רו מן רמפייר?

  זה כמו בהדרכה לראיונות.
  אומרים לך "תהיה רגוע" , ובכך מלחיצים עוד יותר חצי מהאנשים.

 • 3
  לזרבוי says:

  הרו מן אמפייר מרגישים טוב, תודה. אתה מוזמן לבוא בחמישי להשקה בלבונטין ולשפוט בעצמך האם למדתי משהו או לא.
  ואגב, תמיד יש מה ללמוד. זה לא דבר רע.

 • 4

  […] לבסוף אומר עוד כך: * את המיטב מאירוע שכזה הפיקו המפיקים, אנשי היח"צ ושאר אנשים שלא באו לחכוך (בדעתם – כמוני) אלא להתחכך. * בתור מוזיקאית הבנתי שבשנה הבאה (אי"ה) מוטב לבוא כשיש בידיי דיסק (במהרה בימינו אמן!). * בכל מקרה מבחינתי תמיד מעניין לשמוע מה אומרים אנשים (במיוחד כשהם "מהתחום"), ונהניתי מאד (מה גם שלקחתי בשביל זה חופש מהאוניברסיטה). * אמני אינדי שרוצים להבין מה עליהם לעשות על מנת לקדם את הקריירה שלהם – מוטב שיתחילו באסופת המאמרים המצוינת של האחד והיחיד נדב לזר שכתב לעניין עד מאד את המדריך למוזיקאי. […]

 • 5
  לוח הופעות says:

  אני חושב שהתעסקות עם הופעה זוהי בעצם התעסקות בפני עצמה כל הופעה שמכבדת את עצמה וכמובן אמנים שמכבדים את עצמם צריכים לדעת שהשיווק שהם עושים לעצמם הוא עסק לכל דבר ,הקהל זה הלחם אין מה לעשות תרצו או לא תרצו.

גם לך יש מה להגיד? יופי.