חדש באטליז: בשר דובים!

שמישהו יתקשר לבד"ץ. אתמול בפעם הראשונה בחיי הייתי באטליז שבו נעצו סכינים בבשר דובים. אני דיי משוכנע שזה לא כשר.

מצטער, יש דברים שלא עושים. והאופן שבו "אטליז" [myspace] התנהגו אתמול במחווה לאריס סאן שהאוזן השלישית הרימו במסגרת לילה לבן היה פשוט לא מקצועי, לא חברי ולא לעניין. מה שהם עשו ל"לא דובים" [myspace] שהופיעו לצידם היה מעשה שלא יעשה. קצת עצוב שיום אחרי שאני משתפך על עמית ארז אני נאלץ להיכנס בבייבי השני שלו, אבל באמת שזה בוער בי. ואני יודע שמאחר ולקחתי בסיפור חלק כנגן אורח אצל "לא דובים", ומאחר ואני מיודד עם חברים משתי הלהקות, זה הופך את כל הזווית שלי על הסיפור למאוד אישית. מצד שני, זה בלוג, ואם זה לא יהיה אישי, אז מה הטעם?

אקדים ואומר שאני לא חבר ב"לא דובים", ושכל מה שאכתוב כאן נכתב על דעת עצמי, ואינו מייצג בהכרח את דעתם של חברי "לא דובים". וגם יתכן שהיו עניינים מאחורי הקלעים שאני לא מודע להם. אבל כפי שזה נראה מכאן כרגע, "אטליז" התנהגו באופן מביש. אשמח אם יתקנו אותי בתגובות.

אטליז. אכן בולשביקיםאז מה הסיפור, כפי שאני ראיתי אותו מהצד? "לא דובים" ו"אטליז" היו אמורים לסגור את הלילה, בסדר הזה. זה היה אך מתבקש לסגור עם "אטליז" – כל הערב נבנה כך שהלהקות הפחות מוכרות בליין-אפ נשזרו בחוכמה בין הלהקות הגדולות יותר. תיאורטית, "לא דובים" האנונימיים יחסית היו אמורים להנות מהפרגון של הקהל שסיים לראות את "פאניק אנסמבל" וחיכה לראות את "אטליז". אלא שכשהערב הלך והתעכב, דברים החלו להשתנות.

כמה דקות לפני העליה של "לא דובים" לבמה, אנשי האוזן העבירו בקשה מצד "אטליז": "הם רוצים לעלות לפניכם". למיטב הבנתי, הבקשה הייתה בסגנון "הצעה שאי אפשר לסרב לה". התירוץ הרשמי: "כי הם כבר עייפים". וואלה. ו"לא דובים" הרי היו רעננים כאיילה שטופת טל המפזזת בהרים בצהרי אביב שטוף שמש. וזה עוד מבלי לציין של"לא דובים" הייתה מתוכננת הופעה נוספת למחרת בצהריים. וכשהתברר שעקב פאשלה של אנשי האוזן שתי הלהקות עשו גרסת כיסוי לאותו קטע של אריס סאן, המניעים של "אטליז" נראו אפילו יותר מפוקפקים – גם שיתישו להם את הקהל וגם שיגנבו להם את הקאבר? אין מצב.

אבל אף אחד הרי לא יגיד לא ל"אטליז". והם אכן עלו לפני "לא דובים". וכאילו שהמחטף הזה לא היה חצוף מספיק, גיא בן שטרית וכנופייתו לקחו את הזמן בסאונדצ'ק. הרי למה למהר? זה לא שיש עוד מישהו בעולם מלבדם. וכשהם סיימו את הופעתם (המצויינת, יש לומר), הם לא טרחו אפילו לרמוז לקהל שזה לא סוף הערב ושיש עוד להקה אחריהם. כי "אטליז" באו, העולם נעצר מלכת, "אטליז" הופיעו, וזהו, העולם המשיך להסתובב. באנו, ראינו, כבשנו, ולעזאזל עם הלהקות שחולקות איתנו את הבמה. ממרומי האולימפוס, מי בכלל רואה אותן? ובאופן טבעי, כשהם ירדו לקראת 4 בבוקר, הקהל העייף החל לצאת. יסלחו לי החברים שלי ב"אטליז", אבל ככה מתנהגת להקה של פרימדונות ששכחו מאיפה הם באו, ואני כותב את זה בתור מי שעקב אחריהם באדיקות מהימים בהם הם בקושי מילאו חצי ג'ה פן.

לא דובים, כן מלודיקה

"לא דובים", להבדיל, נאלצו לעלות ל-5 דקות סאונדצ'ק בסיסי, והתחילו מיד לנגן, בנסיון נואש לתפוס את הקהל שעוד לא התפזר. העמדת המיקרופונים נמשכה היישר אל תוך השיר הראשון. בשיר השני והשלישי הצטרפו קרן דוניץ בשירה, ליעד כהן בחצוצרה ועבדכם הנאמן במלודיקה, ושלושתנו נאלצנו לנגן מבלי שעשינו בדיקת סאונד מינימלית.

המזל הגדול, ויסלחו לי אבירי האובייקטיביות, הוא ש"לא דובים" היא להקה בת זונה. לא רק שהקהל שנותר במקום נהר בחזרה פנימה עם הצלילים הראשונים, הוא גם מהר מאוד התחיל לרקוד ולהריע באקסטזה. ו"אטליז", שדפקו הופעה (תרתי משמע) בתלבושת אחידה הקורצת לסין הקומוניסטית, הוכיחו שבקומוניזם כמו בקומוניזם, סולידריות זה ערך שקיים רק בתיאוריה.

תגיות: , , , , , , ,

...ובאותו עניין:

 • סטקטו 2.7.08 - נכון שהמלצתי על המחווה לאריס סאן ש"האוזן השלישית" מרימים במסגרת לילה לבן מחר? אז הנה הפתעה: אני אגיח...
 • המלצות 27.6.08 - הפעם מצפים לנו שני סופי שבוע עמוסים, אבל בינהם צפויה רגיעה יחסית. וזה משמח אותי, כי בשבוע האחרון שהי...
 • סטקטו 8.6.08 - הפעם - רשמים קצרים ואסוציאטיביים מהערב שהיה אתמול בפטיפון: ______________________ "RusHour", להקת קא...
 • אנחנו לא דובים, אנחנו חבושים - (לא, הפעם זה לא קשור לדב חנין) מכירים את הקטע הזה שלאחד הילדים בכיתה יש סרטן, אז כל שאר הילדים מגלחי...
 • T-Shirt Time - הרשת כבר מתמלאת בביקורות על פסטיבל "אינדינגב", כולם מתעסקים במוזיקה המצויינת ובבלאגן עם הכרטיסים (ול...יש כבר 16 תגובות, יא אללה:

 • 1
  מקורב ל"כנופייה" says:

  חבל שאתה בוחר לצייר תמונה כל כך חד צדדית עם האשמות כל כך מכפישות לפני שאתה בודק דברים לעומק.
  הנה כמה דברים שהיו מאחורי הקלעים ואתה בכלל לא מודע אליהם.

  ראשית לעניין הליינאפ, מאיפה הבאת את הטענה שהלהקות הפחות מוכרות נשזרו בחוכמה בין הלהקות המוכרות?
  האם גיישה נו, פאניק אנסמבל או המידנייט פיקוקס הם להקת לא מוכרות? למקרה שלא שמת לב, האוזן בחרו (ובצדק מבחינתם) לשבץ קודם כל את כל הלהקות שלהם (להקות של הלייבל Earsay) ורק אחר כך להקות חיצוניות. כך שכל העניין של שזירת לא דובים במקום כלשהו בליינאפ – מוטעה.

  שנית, לגבי החילוף בליינאפ בערב ההופעה. אנשי האוזן התחייבו מול אטליז לשעת עלייה מסוימת לבמה. כמובן שתמיד נלקחים בחשבון תזוזות לכאון ולכאן אבל מה שקרה אמש היה עיכוב מאוד רציני בין מה שנאמר בהתחלה לבין מה שקרה בפועל. הערב התחיל באיחור, מה גם שההתארגנות של פאניק אנסמבל ארכה 25 דקות (!). אני לא יודע באיזה שלב הגעת למקום אבל גיישהו נו ירדו ופירקו את מערכת התופים בגלל ההופעה של פאניק אנסמבל. לפאניק לקח 25 דקות, כאמור. אח"כ אטליז היו צריכים לחבר שוב את מערכת התופים, שכבר היתה מוכנה ללא דובים.

  שלישית, לגבי עניין העייפות. זה אחלה שיש ללא דובים הופעה בצהריים, אבל לחלק מחברי אטליז יש עבודה שהם צריכים להתייצב אליה כבר בשמונה בבוקר, יחי ההבדל הקטן (4 שעות בלבד אחרי ההופעה בלילה לבן), ובנוסף, גם להם היה אירוע של הלהקה בצהריים.

  רביעית, לגבי עניין ה"גניבה". אתה לא רציני, נכון? הביצוע של 2 הלהקות לשיר דאם דאם היה שונה בתכלית אבל זו בכלל לא הנקודה. אף אחד לא יכול "לגנוב" קאבר, כיוון שעל דברים כאלה עושים חזרות ולא מחליטים מעכשיו לעכשיו. מה גם שעד כמה שזכור לי, השיר שייך במקור לאמן יווני אנונימי ולא ללהקת לא דובים.

  חמישי, לגבי "לקחו את הזמן בסאונדצ'ק". לא דובים ולא יער. אטליז התארגנו במהירות האפשרית, להזכירך, הם היו צריכים להרכיב תופים שכבר חיכו על הבמה ללהקת לא דובים. הם בסך הכל התחברו ורק בדקו שכל כלי יוצא החוצה, כמו שאתה כותב, היה פה סאונד צ'ק הכי בסיסי, כי ככה זה בהופעות מהסוג הזה.
  ההופעה של אטליז היתה ההופעה הכי קצרה בכל הערב הזה, ולו רק בגלל שהם רצו להתחשב בלא דובים.

  דבר אחרון, קצת פרופורציות – להקה של "פרימדונות" לא היתה יוצאת מהבית להופעה בשלוש לפנות בוקר באוזן השלישית מול קהל של כ-100 איש.
  את מה שחוויתם אתמול, עם כל הצער, חוות הרבה להקות בתחילת דרכן, וגם אטליז עברו את זה.

 • 2
  melquiadess says:

  חבל…
  אני לא מעוניין להכנס לתככים האלה בין להקות וחברים, אבל חבל שבעקבותיהם ראיתי את איטליז שאני כבר מכיר היטב, ולא את "לא דובים" שעד עתה רק שמעתי אודותיהם.

  איכשהו הפעם האירוע במרכז ענב הסתיים הרבה יותר מוקדם מבשנים קודמות. (איך יכול להיות שאני יוצא ממרכז ענב כשאני עדיין רואה בעיניים?! מה פתאום זה נגמר ב2:30, לא דיברנו על לילה לבן?)
  וכך מצאתי את עצמי באוזן באיזור 3:00, בתקווה לתפוס את ההופעה של "לא דובים", לפני 4:00, (שעה שבה כבר קבעתי עם חברים בסינמטק).
  בסופו של דבר הגעתי בדיוק כשאיטליז עלו, ונעמדתי להקשיב להם מבחוץ משום שבפנים היה חם וצפוף מדי.
  כשאיטליז סיימו החלטתי בכל זאת לחכות עוד קצת באוזן, בתקווה לתפוס בכל זאת איזה שיר או שניים של "לא דובים" לפני הסרט.
  לבסוף הספקתי לתפוס את שני השירים הראשונים ויצאתי אחרי הקאבר ל"דאם דאם". היה רוק נ'רול בסיסי ומקפיץ שכזה, ואני עוד אנסה לתפוס את הלהקה בהופעה אחרת…

 • 3
  גרישם היפואי says:

  לדעתי רק אתם ועוד קומץ של 3 אנשים מתעניינים בלהקות האלה, אז כדאי להישאר בפרופורציה.

 • 4
  אברום says:

  רבותי – על מה ההתרעמות??
  אטליז בסך הכל עשתה מה שכל קבוצה של אנשים היתה עושה במצבה!
  אטליז היא כבר לא 'להקה קטנה' כמו שאר הלהקות שהופיעו בארוע ובתור שכזו יש לה כח ומעמד. היא בסך הכל עשתה בדיוק מה שגם הפיקוקס, גיישה ואפילו דובים יעשו אם יגיעו למימדים של איטליז. שאר הלהקות צריכות לשמוח על האפשרות שהיתה להן לחלוק במה ביחד עם אטליז הנהדרים וברור שזמנה של אטליז לא שווה לזמנם של הדובים החביבים… הם עוד צריכים לעבוד קצת כדי לזכות בכבוד הזה. אטליז בסך הכל התנהגו בהתאם לטבע האמן.ככה זה אמנים – אגומניאקים.

 • 5
  לזרבוי says:

  מקורב לכנופיה, עם או בלי מרכאות – אני אתחיל מהסוף דווקא, כי זו נקודה חשובה:
  כתבת "את מה שחוויתם אתמול" וגו'. אני אבהיר שוב – אני לא חבר ב"לא דובים". אני חבר של "לא דובים". אני גם מיודד עם כמה מאנשי "אטליז". אין לי פה אג'נדה אישית בעד או נגד אחת מהלהקות, שאת שתיהן אני מאוד אוהב. יתרה מזו, בכלל לא בטוח שכל הפוסט הזה הוא לרוחם של הדובים, שגם להם יש הרבה מה להפסיד ממנו (ונראה לי שאתה יודע למה אני מתכוון).

  ולעניין:
  זה בכלל לא חבל שאני מצייר תמונה חד צדדית. זה לא עיתון כאן, זה בלוג. אם זה היה עיתון הייתי מבקש את תגובת הצד השני, מציג את שתי הגרסאות ומדווח על הסיפור ביובש כאילו-אובייקטיבי. אבל זה בלוג, ואין לי אלא להציג את ההתרשמות האישית שלי, ולהזמין את מי שקורא לנהל דיאלוג. זו הפואנטה של המדיום הזה. ולא סתם כתבתי שאני אשמח לתגובות סותרות שישלימו קצת מידע ממאחורי הקלעים, ואני אכן שמח שכתבת את מה שכתבת.

  אבל יש לי הרבה מה להגיד על הדברים. לפי הסדר:

  הליינאפ: ראיתי אינספור הופעות של כל אחת מהלהקות שהשתתפו באירוע. "פאניק", "אטליז" ו"הפיקוקס" הם הרכבים שמפוצצים כל מקום שהם מופיעים בו. את "גיישה נו" המעולים ואת ה"דובים" יצא לי לראות גם מול 14 איש לא פעם ולא פעמיים.

  עייפות: אני שמח שלחברי "אטליז" יש עבודה בבוקר. האם מישהו טרח לשאול האם לחברי "לא דובים" יש עבודה או תוכניות אחרות בבוקר? (והיו להם. וגם לי: ישנתי בדיוק 3 שעות). בקיצור, טיעון לא רלוונטי בעליל.

  גניבת הקאבר: ברור שזו הייתה סתם תוספת פרנואידית שלי, אבל שמע, כשמתנהגים כפי ש"אטליז" התנהגו, זה פותח צוהר לחשוב עליהם את הדברים הגרועים ביותר. ובמקרה בדקתי את גרסת האוזן לפשלה הזו: הם טוענים ש"אטליז" התחייבו לעשות שיר אחר של אריס סאן, והחליפו על דעת עצמם מבלי ליידע את ההפקה. בין אם יש כזה דבר לגנוב קאבר או לא, זה לא מוסיף להם נקודות.

  ההופעה של "אטליז" הייתה קצרה: נכון מאוד, וסחתיין שכך היה. אבל האם מישהו טרח לשאול את הדובים כמה זמן הם מתכננים לנגן? כי אני יודע מה היה הסטליסט המקורי, והוא נמשך פחות מ-20 דקות. 5 שירים, בדיוק כמו הסט של "אטליז". רק לאחר שהם הודחו להיות הלהקה הסוגרת, הם החליטו לעשות סט ארוך יותר, בידיעה שזה לא יעכב אף אחד. בקיצור, נחמד מצד "אטליז" אבל שוב לא רלוונטי.

  אבל כל הטיעונים הפרטניים האלה לא משנים את העובדה שאפילו אתה מודה שהטענה הבסיסית שלי נכונה:
  ל"אטליז" היה הסכם עם האוזן לגבי שעת העליה לבמה. ואתה מנסה לשכנע אותי שהם לא פרימדונות? סליחה, אבל אם מתאים לך להופיע ב-3 בבוקר מול 100 איש, פשוט תעשה את זה. ואם לא – תישאר בבית. אבל לשים את עצמך מעל לשאר הלהקות באירוע ולבקש זכויות מיוחדות זה בדיוק מה שחורה לי בכל הסיפור, בעיקר כשאף אחד לא עצר לשאול את הלהקה שנדפקה מזה מה דעתה בנושא.
  וזה שאפילו אתה כותב שגם "אטליז" עברו חוויות דומות בתחילת הדרך בטח שלא מוסיף להם קרדיט. "מה ששנוא עליך" וגו', לא?
  ושוב, זו לא אג'נדה אישית, אלא עניין עקרוני של סולידריות בין להקות, עליו כתבתי לא פעם ולא פעמיים. אני אשמח לגלות שמי שקורא את זה גם מפיק לקחים מהסיפור.

  ואגב, אני תמיד שמח לקבל תגובות מאנשי "אנובה" בבלוג, לא רק על פוסטים שליליים. בפעם הבאה אתה מוזמן גם להזדהות.

 • 6
  NATAS says:

  לזרבוי, אתה בוחר נושאים מעניינים לחפור בהם , אבל כנראה שיש דברים שפשוט עדיף לא להזכיר, במקום לעזור לחברים שלך (דובוני אכפת לי) הצלחתה להקטין אותם לגודל של זבוב ואת אטליז הפכתה לפיל ענק שרומס כל,
  בלי קשר, הדעה האישית והילדותית שלך הצליחה לגרום לי בתור קורא לזלזל במה שאתה כותב
  ולגבי אטליז, כל הכבוד!

  היה נחמד,

 • 7
  MK says:

  לקרוא את הפוסט הזה היה כמו לטחון שקית שלמה של עוגיות מדלן שהחזירו אותי 12 שנה אחורה אל חיקו המצחין של מועדון האינקובטור הזכור לרעה.
  דרוויניזם חברתי בסצינות מוסיקליות זה דבר ישן.
  פעם ראשונה ששמעתי את אטליז והיה משעמם.
  פעם שניה או שלישית שראיתי את הדובים. היה כייף. להקות שנשמעות טוב בכל חור באשר הוא, עם 5 דקות של באלאנס או בלעדיו עושות לי טוב על הלב. מי שנשאר הרוויח.
  (גילוי נאות: אין צורך בגילוי נאות. אינני מאשרת את כל ההרפתקאות המוסיקליות של אחי).

 • 8
  יובל says:

  תשמע חבוב, אני נהנה לקרוא את הבלוג שלך והכל, אבל לא קצת הפרזת בתגובה שלך?
  קשה לי להאמין שהחבר'ה באיטליז אשכרה אמרו "לא מעניינת אותנו אף להקה, במיוחד כזאת שיש לה דובים בשם, אנחנו נתקע מרפקים, נופיע מתי שבא לנו, ושכולם ילכו לחפש פתרונות". חוץ מזה, שקשה לי להאמין שזמן ההתארגנות הארוך של איטליז השפיע בצורה כלשהי על הבלאנס של 'לא דובים'. אם הדובים היו עומדים על שלהם לעשות עוד דקה סאונדצ'ק, לא נראה לי שהיו מתחילים לריב איתם על זה.

  וביותר אופטימיות

 • 9
  ליובל המבולבל says:

  "…נאלצו לעלות ל-5 דקות סאונדצ'ק בסיסי, והתחילו מיד לנגן, בנסיון נואש לתפוס את הקהל שעוד לא התפזר."

 • 10
  עברתי לטחינה says:

  יובל
  מן הסתם לא דובים יכלו לקחת את הזמן בסאונדצ'ק כי אף אחד לא הופיע אחריהם
  אבל בזמן הסאונדצ'ק שלהם כל הקהל ששמע את אטליז פשוט נזל החוצה,כך שכל דקה של עיכוב בסאונדצ'ק גוזלת "זמן קהל" מההופעה של הדובים.
  בסיטואציה כזאת הם היו חייבים להתחיל כמה שיותר מהר, על מנת להכריז-"הנני כאן!".

  לי באופן אישי הכי מפריע בסיפור הזה שאטליז לא זכרו להזכיר שיש אחריהם עוד הופעה.

 • 11
  לזרבוי says:

  NATAS – הזכרת דובים, פילים וזבובים, אבל את החיה שבאמת רצית לכתוב עליה לא הזכרת: טרולים! אני רשמית מכתיר אותך לטרול הראשון של הבלוג, ומודה לך על תגובותיך האנטיפטיות. הרי כל בלוג שמכבד את עצמו זקוק לפחות לטרול אחד. אז תודה.

  MK – נשמע כאילו יש לך סיפור מעניין לספר. רוצה להרחיב? אולי נשכיל מסיפורי העבר.

  יובל – כבר ענו לך – אם הדובים היו לוקחים עוד דקה בסאונדצ'ק, הם היו מפסידים עוד 20 איש בקהל. אף אחד לא הכריח אותם לקצר את הסאונדצ'ק.
  אבל בדבר אחד אתה צודק: אכן הפרזתי. הדברים כאן נכתבו בעידנא דריתחא (ארמית זה הכי רוקנרול), ואני מודה ומתוודה שאם הייתי מעלה את הפוסט יום למחרת הוא היה מעט יותר שקול ופחות אמוציונאלי. אבל זה חלק מהקסם של המדיום הזה, המיידיות שלו. הפוסט הזה משקף את איך שהרגשתי אז. ועכשיו, מקץ כמה ימים, אני עדיין חושב שההתנהלות של "אטליז" הייתה מאוד לא לעניין בלשון המעטה, ושיש להם ולכולם הרבה מה ללמוד מהסיפור, אבל מאידך אני לא חושב שצריך לסקול אותם בקלטות של רוני סופרסטאר כפי שאולי עלה מהרוח העצבנית של הפוסט.

 • 12
  גיאחה says:

  יופי של פוסט. מרענן לראות מדי פעם קצת עצבים בבלוגוספירה, בעיקר זו המוזיקלית. וכפי שכתב נדב, פה זה לא עיתון "שקול" ו"אובייקטיבי", וטוב שכך.

  as for myself, לאוזן לא הספקתי להגיע בלילה הלבן. את "לא דובים" לא שמעתית מעולם אבל את איטליז ראיתי בערב של אנובה והיה כל כך משעמם שהלכתי אחרי שני שירים. אנשים נחמדים או לא אנשים נחמדים – אני לא יודע. אבל אני יודע היטב שזו לא כוס התה המוזיקלית שלי.

 • 13
  MK says:

  http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=158&msgid=114763102

  אתה יכול לקפוץ ישר לתגובה שכותרתה to morrison: bullshit

 • 14
  עומר says:

  וואלה.

  [הגעתי לבלוג במקרה והפוסט הזה הוא אחד היותר נקראים.]

  אז ביום שישי בערב לפני שבועיים או שלושה החלטתי לראות את איטליז.

  ואומנם, המחשבה "חבורת פרימדונת" ועוד שלל קללות היוו את מרכיב ההכרה המודעת שלי,
  כשההרכב המכובד הזה מצא לנכון לאחר בשעה וחצי.

  הופעה של איטליז, ללא חימום או פתיחה,

  [עם דיג'יי לא קשור ששם מוזיקה שחורה ושאר חולאים רעים],

  התחושה של יריקה בפנים.

  [ההופעה דווקא הייתה נחמדה אבל לא התעלתה.]

  מעניין.

 • 15
  ארנבת says:

  לעומר
  זה לא אשמת הלהקה – לצערנו הרב זה הנוהל בברזילי ותופעת האיחורים בהופעות זה עניין שבשגרה שם…

 • 16
  אמיר says:

  איזה קטע! הייתי בהופעה הזו לפני שנתיים, כשבקושי ידעתי עוד מה זה אינדי ישראלי. אני מאלו שנשארו עד סוף הערב – ושמח שכך, כי ההופעה של לא דובים הייתה פשוט ההופעה הכי טובה בערב ומאז אני מחשיב את עצמי למעריץ.
  אולי אני אפילו הקהל שנהר פנימה! (:

גם לך יש מה להגיד? יופי.