סטקטו 2.7.08

נכון שהמלצתי על המחווה לאריס סאן ש"האוזן השלישית" מרימים במסגרת לילה לבן מחר? אז הנה הפתעה: אני אגיח לרגע כנגן אורח בהופעה של "לא דובים" [myspace]. מי שיצליח לנחש על מה אני אנגן יכנס ללא תשלום (האירוע בחינם, אגב).

_____________________

בשיחה עם שכני לבלוגוספירה ניימן על המעבר של מוסיקאים מאנגלית לעברית (שכבר הרחבתי עליו בעבר), ניימן הזכיר את הדרה לוין-ארדי [myspace], והשמיע לי שיר מופלא שלה שלא רק מציין את המעבר האישי שלה בין השפות, אלא אף מתייחס לתופעה כולה באופן שנון וציני, מודע לעצמו להפליא: "אז בוא אלי קהל נחמד, אני שלך בכף היד, חבק אותי, תגיד שבעברית אתה אוהב אותי, ותן לעוף חופשי". שיר כיפי וחכם, שלא חס על אף אחד – לא על הקהל, לא על התקשורת, לא על הסצינה, וגם לא על האמנים. על הלחן וההפקה חתום אדם ג'יימס לוין-ארדי.

[audio:Hadara Levin-Areddy – Celeb Alternativa.mp3]
הדרה לוין-ארדי – "סלב אלטרנטיבה"

קפצו גם לאתר הרשמי של הדרה. בעברית כמו באנגלית, יש לה הרבה מה להגיד לכם.

_____________________

הדרה לוין ארדי היא לא הזמרת משולשת-השמות היחידה שעוברת לעברית – גם רות דולורס וייס [myspace] עושה את זה. והיא עושה את זה בסטייל – בלייבל "אנובה", שנעשה פחות ופחות מזוהה דווקא עם אינדי מקומי באנגלית ("אטליז", עמית ארז, נועה בביוף) ומתחיל להיות מזוהה פשוט עם אינדי מקומי נקודה (האלבום בעברית של "רוקפור", אלי רוזן).

האלבום ייקרא בשם ההולם והקולע "בעברית", וילווה אותו הסינגל "קיץ", בעל השם המאוד לא הולם ולא קולע בשביל שיר שיוצא דווקא בספטמבר (רשמו לפניכם הופעות השקה – 17-18 לספטמבר, בלבונטין 7). בינתיים אפשר לפתוח את התיאבון עם הגרסה החונקת של רות ל"משירי ארץ אהבתי", שמוצעת להורדה חופשית.

_____________________

מסכן אלון לוטרינגר, כנראה שלא אוהבים אותו בלבונטין 7. בתוכניה של החודש שעבר, כשכתבו על המופע המוצלח שלו עם אסף קורמן ואלון עדר, אייתו את שמו בתור "אלון לוטינגר". ואילו החודש, איחדו בינו ובין קורמן ויצרו את "אסף לוטרינגר". בחודש הבא: הופעה מיוחדת של אסף לוטינגר.

_____________________

ואם חשבתם שהאייטם הקודם קטנוני, קבלו את זה: באמת שניסיתי, אבל לא יכולתי להתעלם מכך שב-TimeOut של השבוע נתנו את הכותרת "בלוג אנ' רול" לכתבה שעסקה בבלוגים של מוסיקה. כאילו, אהההמממ?

תגיות: , , , , , , , , , , , ,

...ובאותו עניין:

  • ולהלן התחזית: הרוק חוזר - כולם היו עסוקים לאחרונה בסיכומי שנה. אבל בגלל שהמוח שלי הוא גבינה שוויצרית ואני בקושי זוכר מה עשיתי ...
  • בין השורות 18.2.09 - הסלונה נסגר (באופן זמני?), אני מתנצל בפני עינב ג'קסון כהן ונעם נבו שמראות לי מאיפה משתין הדג, מגזין ...
  • פליירים לא מתים - בדרך כלל צריכת העיתונים שלי נעצרת ב-"TimeOut" (בעיקר בשביל לוח ההופעות וחנוך מרמרי), קריאה אובססיבית...
  • הדודה עברה ניתוח פלסטי - יהודה עדר :מס: יארח היום בערב בלבונטין את דני סנדרסון, שותפו לשעבר ללהקת "דודה". זה אומנם רחוק מאינד...
  • רשימות לא מרשימות (2) - אז שוב התפרסמה באחד העיתונים רשימת "הלהקות המבטיחות", שמציגה בפני הקוראים כמה להקות חדשות שצריך להכי...גם לך יש מה להגיד? יופי.