לא מאכזבים

בהמלצות של השבוע עשיתי טעות. עומר היה הראשון לתקן אותי: "איך יכול להיות שהמלצת השבוע היא הפיקוקס, כש*באותו ערב ממש* תתקיים הופעת הפרידה מ"אכזבות'" [myspace] ?". אני מת על החבר'ה של הפטיפון, אבל בחיי שהם צריכים ללמוד להוציא קומיוניקטים שיהיו נהירים גם למי שכן אוהב להתקלח. אם הייתי יודע שזו הופעת פרידה סופית ואחרונה, ולא סתם הופעת פרידה לפני סיבוב הופעות, ברור שהייתי שם עליה יותר פוקוס. לא נורא, בכל מקרה הם הסתדרו מצויין גם בלעדי, מבחינת קהל.

הסיפור בקצרה: הלהקה נוסעת להופעות באירופה, ונפרדת שם מזיידן הגיטריסט בעל התספורת הגאונית (אותו עומר שהפנה את תשומת ליבי להופעה כתב עליה בבלוג שלו: "סוף סוף הבנתי את הלוגיקה מאחורי התסרוקת של זיידן". אני אשמח אם הוא יסביר לכולנו).

לפחות הספקתי להגיע להופעה בעצמי (הביטול של ההופעה של "Tree" עזר לכך). ואין מה לומר: תל אביב נפרדה מלהקה מצויינת, לטעמי להקת הPאנק המגניבה ביותר שהייתה פה לאחרונה, ולא רק בגלל האנרגיות המטורפות והלא צפויות של חברי הלהקה. אני מקווה שחברי "אכזבות'" לא יתבאסו שאני כותב את זה, כי זה לא קוּל וכו', אבל אני חושב שהם מוזיקאים מעולים ונגנים מופלאים. מצטער, אבל זו האמת. בתוך כל הכאילו-בלאגן והרעש יש שם רעיונות מוזיקליים שלא היו מביישים להקות רוק מתקדם, רחמנא ליצלן. כשהם הופיעו לא מזמן עם דייוויד ברוזה זה אפילו יותר בלט לעין ולאוזן.

זה קצת מיותר לכתוב ביקורת מפורטת על הופעה של להקה שלא תחזור יותר להופיע כאן, אז אסתפק בכמה המלצות:

 • מי שנמצא במקרה בגרמניה, אוסטריה, צ'כיה, סלובניה, איטליה, שוויץ, צרפת או הולנד, או שיש לו חברים שם, שידאג לבדוק במייספייס של "אכזבות'" מתי ואיפה הם מופיעים.
 • מספרים לי שהמועדון וחדר החזרות של הפטיפון, שנוהלו ע"י חברי "אכזבות'" זיידן ודורון, ימשיכו להתנהל גם בזמן העדרם.
 • לעולם, אבל לעולם אל תבואו להופעת Pאנק בסנדלים. זה כואב.

"אכזבות'" בפטיפון, 30.9.08

תגיות: , , ,

...ובאותו עניין:

 • המלצות 14.6.08 - שבוע עמוס במיוחד. האח החורג והרועש של "פולק'לה", שלוש להקות אדירות פלוס בירה ב-25 ש"ח בלבד, ערב אפוף...
 • זכרונות מהפטיפון - מועדון הפטיפון סוגר את שעריו ביום שבת הקרוב. הנה רשימת ההופעות של אירוע הסגירה שיתקיים בשבת (21.3.09...
 • דייוויד ברוזה בפטיפון?! - (באמת שלא צריך כותרת שנונה לפוסט הזה) מועדון הפטיפון, שנשדד לפני כחודש, אירגן לאחרונה סדרה של ערבי ה...
 • החופש הגדול - האם משטרת ישראל נתברכה בחוש אירוניה? אם זה לא היה כל כך עצוב, הייתי אומר שזה משעשע שהמשטרה באה לפזר ...
 • אגרול טייק אוואי - אם יש להקה אחת שתמיד הייתה מנותקת מהמציאות - זו "אגרול" :myspace:. ואני מתכוון לזה במובן הכי חיובי ש...יש כבר 5 תגובות, יא אללה:

 • 1
  עומר says:

  .. מציבים את המיקרופון בפינה הימינית של הבמה,
  ואז כשהוא שר עם הפנים ישר קדימה- חצי השיער שלו מכסה על פניו כאילו יש לו רעמה מלאה, א-לה סולן גיבור כאוב או אפל, משום מה הראשון שעלה לי לראש בזמן אמת הוא דווקא קורט, למרות המרחק ביניהם.
  ואז כשהוא מסתובב- עם הגיטרה או כדי לדבר עם שאול, פתאום פניו חשופות.
  אפקט דו-פייס על הבמה.

  [.. ויכול להיות שאני טועה לגמרי.]

 • 2
  melquiadess says:

  אם רק הייתי זוכר שהם מופיעים באותו ערב, אולי הייתי מוצא מה לעשות עם עצמי לאחר שגררתי את עצמי מהקיבוץ עד תל אביב, ולאחר 45 דקות של חיפוש חניה מתיש גיליתי לאכזבתי הרבה שההופעה של tree בוטלה.

  נו שויין

 • 3
  בראוניס says:

  הופעה אחרונה בהחלט? אללי! עכשיו כשאני בודקת קצת את הפרסומים, זה באמת כתוב שם בין השורות,אבל אם הייתי יודעת הייתי שותה פחות כדי להפנים את הפרידה!

  היה כיף, בכל מקרה.

 • 4
  אוראל says:

  לי לא היה כיף.

  חשוב לי להזכיר.

 • 5
  לזרבוי says:

  אוראל, רוצה לפרט אולי?

גם לך יש מה להגיד? יופי.