בין השורות 2.10.08

הטמפרטורות אולי צונחות, אבל פסטיבל "אינדינגב" (24-25 לאוקטובר) רק מתחיל להתחמם: באתר הפסטיבל עלה ה"אינדי-סקר" – סקר גולשים שיקבע איזו להקה תזכה לפתוח את הפסטיבל. כמו עם היוזמה לתת לקהל לבחור את המוזיקה שתושמע בין ההופעות, רואים שיש כאן חשיבה מקורית ורצון לשתף את הקהל בעשייה. כשמארגני הפסטיבל יחליטו לרוץ לפוליטיקה, שיגידו לי. אני בעדם. בכל אופן, יש בסקר יופי של להקות, לכו להצביע.

ואגב, הלהקה שלי, "הדוגמניות" [myspace], גם נמצאת ברשימה. לא שאני רומז משהו.

——————

כבר סיפרתי לא מזמן על "פסטיבל הגיטרה" (15-17 לאוקטובר), האח הגדול והיותר מיינסטרימי מבין פסטיבלי המוזיקה של הדרום. רשימת המשתתפים הסופית עדיין לא פורסמה, אבל גם הרשימה החלקית מאוד מרשימה: דודי לוי (מנהל אומנותי), יצחק קלפטר, ערן צור, דודו טסה, רונה קינן, רוני פיטרסון, יהודה עדר, ארז נץ, גבע אלון, אהובה עוזרי, ישראל ברייט, שמוליק בודגוב, חיים רומנו, ארז לב ארי, דן תורן, אברהם טל, האחים רמירז, מיקה שדה, סווינג דה ז'יטאן, המדרגות, אונילי, אמיר בן עמי, אבי אלבז, תמר אייזנמן, יהודה קיסר, יענקלה רוטבליט ועוד. רבותיי, מקבצים שם את קלפטר, רומנו, בודגוב, נץ, עדר וקיסר לאותו מתחם, ומההפקה כבר רמזו שיהיו שיתופי פעולה מפתיעים וחד פעמיים. ודי לחכימא ברמיזא.

זה המקום גם לשוב ולהזכיר את "פרויקט 48" שאונילי תפיק בפסטיבל. הקונספט: אולפן נייד באמצע המדבר, וכל אחד מוזמן להשתתף, עם גיטרה ושירה בלבד. אפשר לתופף על הגיטרה, לשיר לתוכה, לעוות את הצלילים שלה באמצעות אפקטים – הכל מותר כל עוד משתמשים רק בגיטרה ובקול האנושי. מוזיקאים שרוצים להשתתף מוזמנים ליצור קשר במהלך השבועיים הקרובים בכתובת 48@onili.com

תוספת (2.10.08): אגב אונילי – שמתם לב ששיר חדש שהיא הקליטה עם חיים לרוז מוצע להורדה חופשית באתר תעשיה.קום?

——————

בלוג מוזיקה חדש נולד – "סוכן תרבות". יוצריו מגדירים אותו כ"בלוג קבוצתי העוסק בתרבות פופולרית, במוסיקה ובתרבות אינטרנט". בשלב הזה נראה שהבלוג עוסק בעיקר בסצינה האלקטרונית, אבל עוד מוקדם לומר לאן הוא ילך. במבט ראשון זה נראה רציני.

——————

שמתם לב שבוואלה! אפשר לשמוע בחינם את האלבום החדש של רות דולורס וייס [myspace] ?

תגיות: , , , , , ,

...ובאותו עניין:

 • בין השורות 16.9.08 - ההצבעה למען המועמד הישראלי לטקס פרסי MTV החלה באתר נענע. לא שאפשר היה לדעת על זה - מישהו ראה פרסום ב...
 • בין השורות 24.7.09 - האם האוזן השלישית והמיוזיק רום בסכנת סגירה? עונת הפסטיבלים בפתח, ולא כולם בטוחים שזה כל כך מגניב כמ...
 • ימין ושמאל, רק רוק אנד רול - מרחבים. אדמה. שמיים. 3 עצים. מאות אוהלים. הרבה יותר מידי שוטרים. 2 במות. לפחות 2500 צעירים. יותר מ-4...
 • תכלה שנה וסיכומיה - הפוסט הזה היה אמור לעלות לפני שבוע, אני יודע. החגים הארורים האלה. בכל אופן, דרך הבלוג הנפלא כתמיד "ה...
 • מדריך הפסטיבליסט לגלקסיה - השבועיים הקרובים מלאים פסטיבלים כרימון ועמוסי אירועים כגפילטע פיש (WTF?). שנאמר, שנהיה ל-head bangin...יש כבר 7 תגובות, יא אללה:

 • 1

  […] אונילי יוזמת יצירה קהילתית ראשונה מסוגה, לפחות בארץ, באווירת פלאש. כלומר פלאש מוב. אלבום שמלוקט בתוך 48 דקות בלבד, כולל חזרות ואלתורים, מוקלט ועולה על דיסק. האלבום הוא יצירה משותפת של כל מי שמעוניין לתרום, כולו חומרים מקוריים שבגרסת הדמו כוללים רק גיטרה ושירה, במשך הזמן הזה – 48 שעות – החומרים ילוקטו, או ימשיכו להיות מלוקטים, יוקלטו, יעובדו ויופקו. 48 השעות הללו יהיו במקרה שעות קהילתיות מאליהן, "פסטיבל אוהבי הגיטרה" (זה למה הדמו על גיטרה!). ההצעה עדיין פתוחה ומי שמעוניין להשתתף מוזמן ליצור קשר במייל. ויה. […]

 • 2
  הילה says:

  מה שמעצבן הוא שכל הפסטיבלים האלה (פולקלה, חוצמזה וכו') בשבת. כאילו אין אנשים דתיים (או שומרי שבת אחרים) שמקשיבים למוזיקה המצויינת הזאת. חלאס, ברור ששבת זה נוח לכולם כי יום חופש אבל בחודשים של יולי-אוגוסט או של חגים עם חוה"מ סוכות באמצע יהיה נחמד אם אחד מההתארגנויות הללו יהיה ביום חול. סתם מבאס שאף פעם אי אפשר להגיע. אבל בטח זו רק אני.

 • 3
  לזרבוי says:

  הילה – האמת שאת צודקת. לפחות "פסטיבל הגיטרה" ו"ארטישוק" מתקיימים בחוה"מ ובמוצ"ש בהתאמה (ב"פסטיבל הגיטרה" אף תינתן במה ליוצרים מעניינים מהמגזר הדתי). ונכון שבסצינת רוק האינדי של "פולקלה", "חוצמזה" ו"אינדינגב" יש פחות ייצוג לדתיים, בקהל ועל אחת כמה וכמה באמנים המופיעים, אבל זו בהחלט נקודה שמארגני האירועים האלו צריכים לקחת לתשומת ליבם, אם הכוונה שלהם היא באמת להפיץ את המוזיקה לכמה שיותר אנשים.
  (ומי מהם שרוצה להגיב על הנושא – מוזמן כמובן)

 • 4

  טוב, אז ככה,
  קודם כל זה נוזא חשוב, וטוב שהוא עולה.
  הילה, את לא היחידה.
  אני יכול לשתף אותך בתחושותיי ובעמדתי, למרות שאני לא חייב, ואני קצת מוותר על פרטיותי…
  זה נכון שהעניין של סופ"ש הוא בעייתי, זה לא פשוט, ויש בזה משהו שלא מגיע לכלל האוכלוסייה. וחלילה זה לא בא ממקום של זלזול או מחשבה ששומרי שבת לא אוהבים מוזיקה שכזאת.
  אני בעצמי, חי בתוך משפחה דתית לחלוטין, ויש לי קשרים קרובים וחזקים בעניין. באמת ובלי ציניות.במיוחד בימים שכאלה, יש לי מספיק פרפרים ורגשות אשם בעניין, ולא נוח לי לגמרי שהפסטיבל מתקיים בסופ"ש, אבל זו באמת הייתה האפשרות הנכונה בהתחשב בכל הגורמים סביב. יש מיליון פסטיבלים, טובים יותר ופחות, בחוה"מ, ואנחנו לא מנסים להתחרות עם אף אחד, אנחנו לא מסחריים, אבל רוצים להגיע לתודעה של מספיק אנשים.
  ננסה למצוא פתרון נכון לכל המגזרים בשנה הבאה, יש כבר כמה רעיונות.
  מעבר לזה, כבר מתוכננים כמה אירועי חול מרגשים וטובים לא פחות לאחר הפסטיבל.
  מאחל טוב לכולם, ומקווה שכל אחד שמח בדרכו ובחלקו.
  שנה טובה וגמר חתימה טובה, (באמת) לכולנו.

  מתן

 • 5
  הילה says:

  מתן – תודה על התגובה. אני שמחה לדעת שהנושא באמת מול עיניהם של המארגנים ושאולי פעם הבאה אזכה להנות מכל המופע המשובח הזה.
  שתהיה לנו שנה מצויינת ( ומלאה במוזיקה =] )
  וגמר חתימה טובה.

 • 6

  הילה.
  אני רוצה שתדעי שהשאלה שהעלית עלתה כבר כמה פעמים בדיונים שונים לפני הפקות אירועים כאלו ואחרים.והתשובה שלי לך היא כזו פחות או יותר- יש פסטיבל קטן שנקרא פסטיבל בץ. הפקתי אותו 3 פעמים . הפסטיבל ההוא כולו חינם. באירוע כזה אין בעיה להתחיל אותו מיום חמישי וזה מה שעשינו. בפסטיבלים כמו חוצמזה ואירועים דומים שסכומי הכסף שמושקעים בהם זהים כמעט לרמת ההכנסות דבר כזה הוא פשוט בלתי אפשרי.
  הוספת יום לפסטיבל – מכפילה כמעט את ההוצאות – שכירת מערכת ההגברה, האבטחה השוטרים בשכר הכל עומד על זמן כפול.
  ולצערי כמות האנשים המגיעה ביום חמישי מנסיוני אינה מצדיקה את זה – כרגע לפחות. זה דבר אחד לעשות אירוע שלא תרוויח ממנו ודבר אחר לעשות אירוע שברור שיפסיד.
  אי אפשר להשוות את אינדי נגב וחוצמזה לאף אחד מהפסטיבלים שצוינו לעיל..
  אני אינני מבית דתי אלא מקיבוץ חילוני לגמרי אבל המטרות של כולנו זהות ולכן עצתי לך היא כזו – פשוט להמתין – להמתין שהפסטיבלים האלו יהיו מספיק גדולים כדי למשוך כמות קהל בימי חמישי שתאזן את התקציב.
  אני בטוח שבקרוב הדברים ישתנו וגם אתם תוכלו להנות מזה – סופו של דבר אתם חלק מהסצנה הזו לא פחות מכל אחד אחר.

 • 7
  רונית ראסטה says:

  להילה הדתייה
  אלוהים רוצה שתהני ממה שהעולם מציע
  ואין דבר יותר טוב בממוסיקה טובה לנפש

גם לך יש מה להגיד? יופי.