כל הסטונרים אצלי

אוי, פאדיחה. מסתבר שהתחלתי לכתוב על הופעה של כל החתיכים אצלי דיי מזמן, ושכחתי את הטקסט במגירת הטיוטות. אבל מוטב מאוחר, לא? ויחד עם סקירה קצרה על להקת חתיכים אחרת, [Stoner witch], הנה לכם משהו שהרבה זמן לא היה כאן – ביקורות על הופעות חיות מהשוליים.

—————————————————

אני

רוצה

לשכב

עם

החברה

החדשה שלך

ככה נפתחת ההופעה של כל החתיכים אצלי, בהובלת הזמרת המופלאה שלהם איה זהבי פייגלין, עליה כתבתי כאן לא מעט לאחרונה בעקבות השתתפותה קצרת הימים בכוכב נולד. מרגול הגדירה אותה היטב בתום האודישן שלה: היא לא שרה טוב – היא שרה מגניב. היא לא מדייקת בגובה הצליל, אבל היא מדייקת בעומק הרגש. היא בולעת את המיקרופון, ואת הקהל. מייקס פלייס זה לא מקום שקל להופיע בו: הסאונד האהוב על הקהל שם הוא לא הויברציה הייחודית שעושה המפרט כשהוא פוגש את מיתרי הגיטרה, אלא הרעש הנעים שעושות השיניים הטוחנות כשהן פוגשות בצ'יפס. זה קהל שאוכל ומדבר תוך כדי הופעה, שהוא בדרך כלל ממש לא מתעניין בה, ומתייחס אליה כאל ליווי נחמד לבירה ולא יותר. אבל הפעם הקהל נשאר עירני ובהה בתופעת הטבע שמולו, פשוט כי איה וחבריה לא השאירו הרבה ברירות.

החתיכים הם חבורת מקצוענים, נגנים שיודעים לתת לזמרת שלהם גב Pאנק-פופי יציב ומהוקצע בזמן שהיא משתוללת עם טקסטים יוצאי דופן בחוצפתם, כמודגם בפתיחה. ועוד נקודה לזכותם – יש להם הומור. שיר שבו איה מסבירה שהיא פולניה זוכה לעיבוד מזרחי. "מה איתי" של החלונות הגבוהים, שהם ביצעו לראשונה בהופעת המחווה לאריק איינשטיין בלילה לבן, מקבל עיבוד סרף עצבני. גם הטקסטים מאוד מודעים לעצמם: "איה תגידי", איה שואלת את עצמה באחד השירים, "זה פסיכי או נרקיסיסטי לדבר בגוף שני על עצמך?". שותפתי להופעה, שכבר עמדה להזמין חשבון לפני שהחתיכים עלו לבמה, הופתעה מהם ומיד ביקשה עוד בירה. היא הביטה באיה בהשתאות ולבסוף פסקה בהתרגשות: "היא אומרת את מה שכולנו חושבות!". בקיצור, זו אחת מהופעות\תופעות הרוק הכיפיות שראיתי לאחרונה.

כל החתיכים אצלי במייקס פלייס, 13.6.09

—————————————————

הבלום בר המחודש, שדבר אינו מחודש בו באמת והוא נשאר בדיוק כשהיה לפני שנסגר בדצמבר האחרון, מלא לגמרי. המאורע: הופעת הבכורה של Stoner Witch. יש פה יותר קהל מאשר בהופעה הנהדרת של יענקל'ה רוטבליט הותיק, ממנה אני מגיע. בהתחשב בדיסטורשנים שיש להם במייספייס, פתיחת ההופעה מפתיעה: רק הסולן וגיטרה אקוסטית. שיר נחמד, שמציג מיד את הנכס הבולט ביותר של הלהקה – הקול של טל לוי (לא להתבלבל עם טַלֵוי, גם הוא סולן נהדר בפני עצמו). יש בו משהו מהגוון והרגישות של תום יורק, פלוס חיספוס קל של קורט קוביין, ולהישמע כמו שניים מהסולנים הכי חשובים בשני העשורים האחרונים זה לא מעט. הלהקה מצטרפת אליו, והגיטריסט קורע מיתר על השיר הראשון, שזה בדרך כלל סימן טוב. זו אולי הופעת בכורה, אבל הסטונרים מופיעים נהדר כאילו זו ההופעה המאה. מפתיע לראות להקה שנראית כל כך מגובשת כבר בהופעת הפתיחה שלה. החסרון העיקרי שלהם הוא שהגיבוש הזה חסר להם ברמה המוזיקלית. לצד כמה שירים ממש טובים מהצד הגראנג'י-אלטרנטיבי של המפה, יש להם שירים פחות טובים בסגנונות אחרים. יחד עם העובדה שהם נקראים על שם שיר של ה-Melvins מבלי ממש להזכיר אותם, נוצרת הרגשה שהם לא לגמרי סגורים על עצמם מוזיקלית. אבל מה שבטוח זה שפוטנציאל יש.

ללהקה יש עוד הופעה ביום שבת הזה (25.7.09) בקרסון. שווה לבדוק אותם.

Stoner Witch בבלום בר, 18.7.09

תגיות: , , , ,

...ובאותו עניין:

 • בין השורות 2.6.09 - הודעות מנהלה ושאר שטויות האינדי הישראלי כובש את הפריים טיים סדרה חדשה עם פסקול משובח קליפ של יונתן ...
 • בין השורות 3.7.09 - רסס, שינוי כתובת ושאר עניינים טכניים איה זהבי פייגלין וכוכב נולד כבר לא תפתחו תרבות מעריב של היום. ...
 • בין השורות 19.6.09 - הבלוג מסוכן לכם? כל החתיכים אצלי פתחו בלוג שנכנס בכוכב נולד אלבומים של Zaka, אלי לס וקטב מרירי להור...
 • מלאים מצוות כרימון – שי לחג - (שנה טובה! שי לחג לקוראי הבלוג מחכה בהמשך...) למה בעצם החלטתי לעשות ספיישל על רימון לראש השנה? הכל ה...
 • בין השורות 2.4.09 - כמה מילים על 1 באפריל, האולפן השקוף של ערוץ 24 מפרגן לאינדי ומזמין לו משטרה לסירוגין, ארכיון וידאו ש...יש כבר 5 תגובות, יא אללה:

 • 1
  Hagitool says:

  מילא להיקרא ע"ש שיר של המלוינס ולא להזכיר אותם אבל לעשות מספר קאברים בהופעה ואף לא אחד של המלוינס, עם שם כזה זאת כבר בעיה.
  אבל אני מסכים עם המשפט האחרון שלך ולכן זה המקום להציע להם להיסגר על כיוון ולהחליף את השם.
  אולי תיזום כאן תחרות בחירת שם כשבעל השם הזוכה יזכה בכרטיסים להופעת חינם של הבחורים?….

 • 2
  עומר says:

  שני הסולנים החשובים ביותר של העשור האחרון?

  אתה לא מתכוון לברוס דיקינסון והאנסי קורש?

  [סליחה, הייתי חייב. =P]

 • 3
  טל לוי says:

  רדיוהד בחרו את השם שלהם ע"פ שיר של הטוקינג הדס. אני לא רואה קאוורים של טוקינג הדז בהופעות שלהם.
  הם גם לא מזכירים אותם בסגנון, הם פשוט אוהבים אותם.
  בריאן ג'ונסטאון מאסקר נקראו על שם הגיטריסט של הרולינג סטונז.. שום קשר מוזיקלי.
  מאדהאני נקראו על שם סרט שאף אחד מחברי הלהקה לא ראה בזמן שהם בחרו את השם
  דרך אגב – בנוגע להצעה של HAGITOOL. רעיון מאוד מעניין. יכול מאוד להיות שאנחנו נזרום על דבר שכזה 🙂

 • 4
  נונו says:

  איה וכל החתיכים עושים מוסיקה שנותנת בראש ונוגעת בלב באותו זמן. הייתי בכמה הופעות ואני מאוד אוהב, הם באמת משהו מיוחד!

 • 5
  מר אנונימי says:

  סתם תיקון: Stoner Witch זה שם של אלבום של המלווינס, לא שיר (ואחד מצוין, לא סתם)

גם לך יש מה להגיד? יופי.