אין בישראל נאצים?

(לאור הצלחת הפעם הקודמת בה העליתי לפה שיר דחקות של החבר'ה, אנסה זאת שוב)

סיפרתי כבר בפוסט הקודם שבתחילת העשור החבר'ה שלי נפוצו לכל רחבי תבל, כל אחד מסיבותיו שלו. חלק טיילו, חלק הלכו ללמוד, וחלק הלכו בעקבות האהבה. יוסי למשל. לאחר שהסתובב בכל מיני מקומות, בסופו של דבר הוא עבר לברלין כדי לגור עם חברתו דאז, לידיה (הלוהטת!). ב-2004 כמעט כל החבר'ה כבר חזרו לארץ, אבל הוא נשאר בחו"ל. אבל ידענו שלא קל לו, ושהוא לא יודע אם להישאר שם או לחזור. באחת השיחות של החבר'ה עלה הרעיון לפתוח בקמפיין להחזרת יוסי לארץ. וכך התכנסנו דורוני, אודי ואני אצלי בדירה וניסינו לכתוב שיר שישכנע אותו לשוב. אבל ככל שחשבנו על זה יותר, כך יותר ויותר השתכנענו שבעצם אין לארץ שום יתרון משמעותי על גרמניה. נכון, פה יש חומוס וגולדסטאר, אבל שם יש… את ברלין! תרבות, אנשים יפים, בירה מעולה. מה עוד אפשר לבקש?

ואז, כשכבר כמעט התייאשנו והיינו קרובים לוותר על הפרוייקט, וחלקנו כבר שקלו בסתר את האפשרות לעבור בעצמם לגרמניה, מישהו עלה על היתרון המוחץ של ישראל על פני גרמניה:
אין בישראל נאצים!

מכאן השיר כבר כתב את עצמו. כל החבר'ה הוזמנו לקחת חלק בהקלטות כשכל אחד שר שורה בסגנון "We Are The World", הוספתי קצת צעצועים וקולות אידיוטיים של החברים, גנבתי סולו מיוני רכטר, אודי דובר הגרמנית החביא מונולוג של היטלר בסיום, וידענו – יש לנו ביד להיט. אבל בסוף קיבלנו רגליים קרות – זה נראה לנו לא לעניין להתערב ליוסי בחיים בצורה כזו, והשיר נגנז.

יוסי חזר ארצה מיוזמתו זמן לא רב לאחר מכן. ב-2006, כשהתקרב יום הולדתו, איכשהו נזכרתי בשיר הגנוז הזה. שלפתי אותו מהבוידעם, הזמנתי את החבר'ה להקליט כמה תיקונים וסיום חדש שבו אנו שרים מזל טוב ליוסי, והופה – הייתה לנו מתנה מכל החבר'ה במינימום השקעה, שזה תמיד דבר נחמד כשמדובר בתפרנים.

והנה השיר לפניכם:

[audio:EinBeIsraelNazim.mp3]

משתתפים לפי סדר הופעתם: יולי, אני, ישי, אודי, חיים, טובי, דורוני ובדריאן (שחלקם הוזכרו בשיר "יובי טס ללמוד מוזיקה בברקלי"), ובפזמונים אפשר לשמוע גם כמה דחקות של נעמן ("יש קצת ערסים") שכל היודע דבר על מקום הימצאו מתבקש ליצור קשר, כי אנחנו מתגעגעים.

האירוניה העצובה היא שלו כל הסיטואציה הזו הייתה מתרחשת היום, השיר הזה מעולם לא היה נולד. אחרי תוצאות הבחירות האחרונות, אף אחד לא יכול לטעון ברצינות שאין בישראל נאצים.

תגיות: , , , , , ,

...ובאותו עניין:

 • הלינק שאינו נגמר - אם אתם קוראים אותי,יש סבירות גבוהה שאתם קוראים עוד כמה בלוגים בשכונה. ואם כך, בטח כבר נחשפתם למשחק "...
 • בלי דוגמנות – אין אזרחות (אבל יש כרטיסים חינם!) - הבלוג וה:אוזןבר: מחלקים לכם כרטיסים חינם! יום אחד בלבד לאחר הבחירות, [הדוגמניות] מגיעות לאוזןבר לחגו...
 • כן דובים (לראשות העיר) - ל"לא דובים" :מס: יש היום (רביעי) הופעה חגיגית בלבונטין, אבל למרות הכותרת, הפוסט הזה דווקא לא קשור אל...
 • הרוגטקה תנגן? - "מה יש בו בשֵם? לאשר שושן נקרא ריחו ינעים גם אם אחר הוא שמו!" -- מתוך "רומיאו ויוליה" של שייקספיר פר...
 • הכל 10 - היום התארחתי בתוכנית הבוקר של ערוץ 10 בנושא תקנות הרעש החדשות של המשרד להגנת הסביבה והסכנה שלהן לעתי...יש כבר 11 תגובות, יא אללה:

 • 1
  קִישוּשָלוֹש says:

  אחד הלהיטים הגדולים. אתה באמת חושב שהציבור הרחב מוכן ליצירת מופת שכזו בשנת 2009?

 • 2
  אהבה says:

  גדול!! LOL

 • 3
  גל says:

  גדול!!
  בא לי סחלב חם….

 • 4
  דרדס פסימי says:

  השיר הקודם היא גאוני. זה – סתם חכם מעל הממוצע. אהבתי בכל זאת.

 • 5
  פסטרנק says:

  שיר מוצלח מאוד ומשעשע

  אגב ישראל ביתינו היא פחות נאצית מאשר חד"ש בולשביקית. אכן נכנס לכנסת יודונאצי בשם מיכאל בן ארי אבל זהו בערך. לא כל ביריון שוביניסטי הוא נאצי. אבל אולי אני סתם רגיש להשוואות כאלו.
  מקווה שתמצא עוד שירים מעניינים בבוידעם

 • 6
  שמרלינג says:

  רגע, אז אתה טוען שיש בישראל נאצים ? אם כן, אז איך בדיוק זה קשור לבחירות האחרונות?

 • 7
  יוסי says:

  best song ever made by human being!

  that, and Old & Senseless

 • 8
  melquiadess says:

  פעם ניסיתי לארגן את כל החברים להקליט שיר יומהולדת לשבאב שטייל ברחבי אוסטרליה.
  לבסוף רק אני והארוך הקלטנו.
  ואמנם לארוך כשרונות מוזיקליים רבים. אך לא מכל סלע ניתן להוציא מים, ולגרום לי לשיר כראוי זה אף קשה יותר.

  אז זה לא יצא משובח כמו שלכם.
  אבל אין ספק שכיף להקליט שיר עבור חבר קרוב, שנמצא רחוק פיזית.

 • 9
  אלעד says:

  מקסים וחמוד להפליא! זה שיר מהסוג שמעלה חיוך גם בנסיבות המבאסות ביותר.

  אפרופו נאצים וליברמן, אני זוכר שפעם לפאשיסטים היה כבוד עצמי, הייתה מסורת, היו ערכים. ליברמן פאשיסט? הוא פאשיסט צעצוע, מה הוא כבר עשה בשביל דיכוי זכויות ב-15 השנים שהוא מחמם כיסא בכנסת? לא יותר משהוא עשה בשביל כל עניין אחר באותן 15 שנים (קרי, שום דבר). סתם אופורטוניסט שמתהדר בנוצות לא לו כשהסקרים ופינקלשטיין אומרים לו שזה יביא בוכטות של מנדטים.

  זה לא הופך אותו לפחות מסוכן, כי העניין האמיתי פה הוא לא ליברמן, אלא העובדה ששמינית מהמצביעים נתנו לו את הקול שלהם. אבל ליברמן (וכנראה שגם מי שהצביעו לו) הוא לא נאצי. סתם מושחת, שקרן, ביריון ואפס. והוכחנו כבר שאפסים, ביריונים, מושחתים ושקרנים יש לצערנו בישראל למכביר.

 • 10
  Yuli says:

  That brings tears to my eyes… where are they today I ask

 • 11
  rose says:

  הי לזר בוי, מה נשמע? אתה מוזמן לבוא לבקר אותנו, ותביא סחלב חם, כי אין פה.
  גם נאצים אין.
  נהנינו מהשיר!
  להתראות, אמא של יוסי בברקלי, קליפורניה

גם לך יש מה להגיד? יופי.