מכונה, תופים

drunk-machineאם יש משהו שיותר כיף לי מלהיות בהופעה טובה, זה להיות בהופעה טובה של להקה חדשה ואנונימית. Drunk Machine מורכבת משלושה צעירים. בס, גיטרה, תופים. בניגוד למה ששמם מציע הם אומנם לא נראים שיכורים, אבל הם כן עובדים כמו מכונה – הם מלוכדים מאוד, יושבים היטב ביחד. המוזיקה מתכתבת עם הרוק האלטרנטיבי האמריקאי של העשור האחרון, כמו Queens of the Stone Age, Foo Fighters, A Perfect Circle ושאר הלהקות מהשכונה הזו. בצד הישראלי הם מזכירים לי קצת את GeishaNo, ועוד נחזור לזה.

אז הם נשמעים טוב, והם אפילו נראים טוב (לפחות חלק מהקוראות והקוראים ישמחו לשמוע שגם ללהקה הזו אפשר לקרוא כל החתיכים אצלי. והפעם זה גם יהיה מוצדק… 😛 ). הסולן והבסיסט ליאור אבל מפציץ על הבס עם סאונד כבד ושמן, לא מתבייש להעמיס עליו עם אפקט הביג מאף שלו, ובעיקר שר עם קול מצויין, קצת למיקרופון וקצת יותר מידי למגהפון – זה גימיק נחמד, אבל ההבדל בין קריצה חיננית לעווית מעצבנת תלוי הרי רק במינון. עידן כץ על הגיטרה משתמש היטב בארגז האפקטים העמוס שלו, ובסולו אחד קצר לקראת הסוף משאיר טעם של עוד. אבל רן כהן על התופים תופס אותי במיוחד (כבר כתבתי כאן שיש לי קטע עם מתופפים), עם טאץ' מדוייק והרבה ניואנסים של מצילות.

לאחר רצף של כמה שירים ממש טובים ורעננים בפתיחה, הם מתחילים לנגן בלדה פחות מוצלחת, אבל התיפוף של כהן ומצילותיו מציל אותה. "בלדה אחת מספיקה ל-2 בלילה", הם אומרים בצדק וממשיכים. השיר הבא הוא כנראה נקודת השיא של ההופעה – הוא מצליח למשוך אנשים מהבר, ואפילו חגי שלזינגר, המתופף של GeishaNo שהוזכרו לעיל וגם של Midnight Peacocks שירדו לא מכבר מהבמה, מגיע מחדר האמנים לבדוק במה מדובר. איתמר לוי, המתופף הכבר-לא-כל-כך-טרי של בום פם, מצטרף גם הוא. שני מתופפי-על שזוקפים את אוזניהם מול מתופף חדש – זה סוג של הכשר בד"ץ מבחינתי.

ההופעה מעט מתעייפת לקראת סופה, אבל זה לא גורע יותר מידי. ל-Drunk Machine יש שירים מעולים, ופוטנציאל גדול.

(לכל המעוניין, Drunk Machine מופיעים השבוע ביום שלישי 6.4.10 באוזןבר בחצות, בחינם) ההופעה בוטלה

Drunk Machine באוזןבר, 31.3.10

תגיות: , , , , , ,

...ובאותו עניין:יש כבר 5 תגובות, יא אללה:

 • 1
  דודקה says:

  אחלה להקה
  משיקים אי.פי בלבונטין 26.4.

 • 2
  talik says:

  איזה יופיטופי של ביקורת-הופעה.
  אני חושבת שגם עצם הנציגות מחולון היא כבר הכשר בדצי משובח….

  חסרת סבלנות לשמוע את ההקלטות
  הם נותנים סוג של תקווה באופק, בנוף הלהקות הישראלי

 • 3

  […] תופים) נחשפתי לראשונה באטמי אוזניים האהוב, כשנדב לזר הבהיר במילותיו שיש פה עניין שצריך לשים לב אליו. אז שמתי לב. חיפשתי […]

 • 4

  […] ואנחנו קצת מסכימים) אוחזים כבר בשני EPים וקוצרים שבחים מקיר לקיר. לפט הם צמד שהשיק אלבום בכורה (שהפיק עוזי רמירז) […]

 • 5
  תופים says:

  רק בשביל השם שלהם שווה ללכת להופעה 🙂 LoL

גם לך יש מה להגיד? יופי.