חידה בלתי מפוענחת

לירון משולם זה שם שאני שומע כבר הרבה זמן. ואני לא מתכוון לכך שמדברים עליה (למרות שגם זה נכון) – אני באמת שומע אותה, את המוזיקה שלה, כבר כמה חודשים. במסגרת הבלוג אני נחשף להמון מייספייסים, אך רק לעיתים נדירות אחד מהם גורם לי לחזור אליו שוב ושוב. ובמקרה הזה, עם השיר Plastic Bag לירון משולם תפסה אותי מהשמיעה הראשונה, ומאז אני חוזר אליה, כמו אל חידה בלתי מפוענחת, בתקווה שהפעם אולי היא תיפתר. ומיותר לציין שהיא אף פעם לא נפתרת. היא שומרת על הקסם החמקמק שלה, ומשאירה אותי תמיד עם חשק לחזור. כמה כיף היה לגלות שאותה התחושה מלווה גם את ההופעה שלה עם להקתה החדשה בעלת השם המוזר, Flora.

משולם, כך מספר לי המייספייס שלה, מגיעה מהאקדמיה למוזיקה בירושלים, אך השירים שלה רחוקים מאוד מאקדמאיות מעייפת, אלא אם התחילו לאחרונה ללמד שם את רדיוהד. בבסיס רוב השירים עומדת פריטת גיטרה קלאסית או ליווי פסנתר, שהתפקידים הנעימים שלהם מסווים היטב את מורכבות הלחנים שמאחוריהם. משולם חמודה, חייכנית, נראית כמו הבת של השכן גם כשהיא אומרת משפטים כמו I hope you get sick and die. הקול שלה מיוחד וסגנון ההגשה שלה חודר ישר ללב: פשוט, אינטימי, נטול מניירות. בסוף כל שיר נפלט לי "נהדר!" בלתי רצוני מהפה.

לירון משולם, על הפסנתר

המייספייס שלה סימן הבטחה, והלהקה שלה, שאיתה היא זכתה לאחרונה במוקדמות של תחרות הלהקות GBOB, מקיימת אותה בגדול. חברים בה אלעד קינר על קונטרה בס, מיכאל בן שמעון בגיטרה, גדי פטר על התופים ושרון לגון בקולות, קלידים וכלי הקשה. כל אחד מהם תורם המון לסאונד המיוחד והקסום של השירים, ולוקח את האווירה מהמייספייס כמה צעדים קדימה, אבל בהופעה הזו התמקדתי בעיקר באחד מהם. וידוי קטן: מזה שנים שאני רוצה להיות מתופף. אני אוהב תופים, תמיד מתרכז בהם כשאני שומע מוזיקה ותמיד רוצה לנגן עליהם בעצמי. חבל רק שאין לי טיפת קואורדינציה. אז מתופף אני כנראה כבר לא אהיה, אבל לפחות אני יכול להעיד שעם הזמן פיתחתי עין ואוזן למתופפים. ובאחריות מלאה אני יכול לכתוב שגדי פטר הוא שם שאנו נתחיל לשמוע הרבה בקרוב. הוא מתופף מהוקצע, מדוייק, מודרני, מלא בסגנון אישי ולרגע לא מאפיל על שאר חבריו ללהקה.

ואם הביקורת הזו נראית אמורפית או מבולבלת, זה כנראה בגלל שכמו עם השיר מהמייספייס, ההופעה של לירון משולם הייתה חידתית. אני לא לגמרי בטוח מה שמעתי שם. אני רק יודע בוודאות שאני רוצה לחזור ולשמוע את זה שוב בהקדם.

תגיות: , , , ,

...ובאותו עניין:

 • כרטיסים חינם ל-Flora - זה ידוע שרק דבילים מתנבאים, ובדרך כלל זה משהו שאני משתדל להימנע ממנו. אבל מידי פעם אני נתקל בכמות כש...יש כבר 8 תגובות, יא אללה:

 • 1
  רוני כהן says:

  מסכים עם כל מילה …

  רק דבר אחד , חשבתי שהיא אמרה שללהקה קוראים Flor'e,
  בניגוד למה שהיה כתוב באוזן-בר…

  טעיתי?

 • 2
  לזרבוי says:

  לא, אתה צודק לגמרי. תוקן.

 • 3

  ביקורת מאוד קולעת.
  שירים מצויינים עם עיבודים מדוייקים שמוציאים מהלהקה המון גוונים מפתיעים ומדגימים עבודת הרכב נהדרת.
  התמונה מאוד יפה, יש דרך לראות אותה בגודל מלא?

 • 4
  ליאורליאורליאורליאורליאור says:

  אז מה, כולנו נהיינו מגלי כישרונות שבעתיד נגיד "אמרתי לכם". ?

  זו הבעיה כשיש מייספייס וכל אחד מוצא את ה "נהדר" שלו.

  רק תהיה.
  אבל כתבת נחמד מאוד.

 • 5
  דקסטר בוכניק says:

  זו לא בעיה, ליאורליאורליאורליאורליאור, זה פיתרון.
  ובאותו עניין – הערב בתשע בגדה השמאלית :
  אבישי "הצודק" אפרת יופיע עם מיטב להיטיו.
  מופע פותח: אדם "אמרתי לכם" קומן.

 • 6
  לזרבוי says:

  אודי, תודה, ובגודל מלא היא קצת פחות מוצלחת…
  http://earplugs.haoneg.com/wp-content/uploads/2009/12/meshulam.png

 • 7
  עינת ברוך says:

  גדי פטר אתה ענק מעריצה אלמונית

 • 8
  עירית says:

  גדי פטר הוא הכוכב האמיתי שם. תזכרו טוב טוב את השם…

גם לך יש מה להגיד? יופי.