סטקטו 29.6.08

קבלו סקופ, אם אינני טועה זה פרסום ראשון:

Italian Waveעמית ארז [myspace] ולהקתו הוזמנו להשתתף בפסטיבל באיטליה!
פסטיבל Italia Wave הוא פסטיבל מוסיקה בינלאומי שמתקיים מזה כמה שנים בעיר ליבורנו שבאיטליה. שנה שעברה פקדו אותו כ-160,000 איש. קבלו פרופורציה: עמית יופיע בבמה המרכזית של הפסטיבל, וכמה שעות אחריו יעלו על אותה במה The Chemical Brothers. שלושה ימים לפני כן יופיעו שם The Verve.

קשה להמעיט בחשיבות האירוע הזה, בשביל עמית, בשביל הלייבל "אנובה", ובשביל הסצינה המקומית בכלל. כבר התרגלנו שאמני אינדי מקומיים יוצאים לסיבובי הופעות במועדונים קטנים באירופה ובארה"ב. יש גם כמה להקות שמסתובבות בפסטיבלים יהודיים, בדרך כלל במימון משרד החוץ. אבל לקבל הזמנה לפסטיבל בינלאומי שמרכז שמות כל כך גדולים זה משהו חדש. עמית מקבל כאן חשיפה אדירה, "אנובה" הצעירים זוכים להוכיח שוב שהם עושים בית ספר לכל שאר העוסקים במלאכה בארץ, והסצינה מקבלת זריקת עידוד: רק תראו מה קרה בשנה האחרונה לקולנוע הישראלי בזכות כמה פסטיבלים. מי יודע, אולי עוד כמה שנים נוכל להתייחס אותו הדבר גם למוסיקה ישראלית.

הפסטיבל ייפתח ב-16 ליולי, מי שעובר במקרה באיזור שיקפוץ לראות את עמית ב-19 לחודש.

_____________________

אגב סקופים, כשכתבתי על הסגירה של אולמות ההקרנה של "האוזן השלישית" והקמת מועדון ההופעות שלהם הנחתי משום מה שזה ידוע לכל. עפ"י התגובות ברשת, מסתבר שלא. וטרם ראיתי איזכור לכך בשום מקום אחר. משעשע, לאט לאט אני הופך לבלוגר סקופר, ואפילו לא התכוונתי. בינתיים, באתר של האוזן מופיעה הודעה לקונית על שיפוצים, וטרם פורסמה תוכניה לחודש יולי.

עדכון (30.6.08): "הארץ"\"עכבר העיר" התעוררו ופרסמו את הידיעה, 4 ימים אחרי הפרסום כאן בבלוג.

עדכון נוסף (30.6.08): ענבל בנימין מהאוזן השלישית מוסרת הודעה רשמית ומדוייקת יותר:

"אנו משדרגים את המקום. עד כה היו במקום 5 אולמות קולנוע, עכשיו זה מוסב ל – 4 אולמות קולנוע ומתחם הופעות, ובמיטב המסורת יפתח פה גם בר פעיל, על מנת שתהיה בירה לצד הסרטים וההופעות… המקום אמור להתחיל להיות פעיל בתחילת אוגוסט"

_____________________

לקח לי קצת זמן: ב"תל אביב" של לפני שבוע פורסמה כתבה מקיפה על סצינת האינדי התל אביבית, מאת משה מזרחי ואורלי נקלר, הפרצוף שנתקלים בו בהכי הרבה הופעות בעיר. הכתבה המצויינת, שמזכירה באופן כמעט חשוד לא מעט נושאים שכבר הזכרתי כאן וכאן, מספרת על תולדות הסצינה, ממפה אותה לתתי-סצינות, כוללת אבחנות של דמויות מפתח (יוני כדן איש פית/קית, חן נאור מהבלום בר) והכי מעניין – חושפת באופן בלעדי את שמו האמיתי של זיידן מהפטיפון!
בקיצור, קריאת חובה.

_____________________

גיא שכטר, נמאס ממצילות שבורותגיא שכטר, חבר יקר ומתופף על, הרים במייספייס שלו את פרויקט "נמאס ממצילות שבורות!!". שכטר מרסק כ-6 מצילות בשנה (לא מפתיע כשאתה מנגן בלהקות הכי רועשות בעיר), וזה קצת כבד לו על הכיס (מצילה טובה עולה כ-2000 ש"ח). הפתרון שלו – כתיבת ביוגרפיה מפורטת, ריכוז שבחים מהעיתונות המקומית והבינלאומית, שיבוץ אינספור קטעי וידאו, ופניה נרגשת לחברות התופים בעולם לפרוש עליו את כנפיהן ולהפוך לספונסריות שלו. האמת, מגיע לו.

אגב שכטר, אני תוהה אם הוא ותמר אפק ראו איך קוראים לאלבום החדש של בן ארצי

תגיות: , , , , , , , , , , ,

...ובאותו עניין:

 • סצינת השוליים אינה שולית - (פורסם במקור בתרבות מעריב, 23.1.09, כמבוא לפרויקט צילומים של יעל מאירי על מוזיקת השוליים) קרן פלס או...
 • בלוגנרול 29.6.08 - בלוג חדש וחמוד הצטרף אל המשפחה: "השאלון" של סיני גז. הרעיון פשוט ולעניין: סט קבוע של שאלות נשלח לשל...
 • בין השורות 24.8.08 - וואו, חוצמזה היה מדהים. פוסט מלא יותר בהמשך. גם ארטישוק היה מצויין, אבל מאחר ו"הדוגמניות" השתתפו באי...
 • הבועה - לקח לי זמן, אבל סוף סוף ראיתי את "חייב לזוז", הסרט הדוקומנטרי שמתאר את תהליך הפיכתו של אהוד בנאי מאל...
 • כולם בחוצמזה, חוצמאנובה - עכשיו כשפסטיבל "חוצמזה" הסתיים, וגם הפסטיבל שסביב הפסטיבל מתחיל לדעוך, אפשר כבר להגיד בקול רם את מה ...יש כבר 3 תגובות, יא אללה:

 • 1
  ניימן says:

  כיף לשמוע על עמית, מהסיבה הפשוטה: שמגיע לו. מעבר להיותו אחלה אמן, הוא גם עבד כל כך קשה, עם חרישת ישראל לאורכה ולרוחבה בהופעות שנים, שמגיע לו לקטוף את הפירות.

  בכלל נראה לי שע"פ יבול השנתיים האחרונות, אנחנו יכולים לההפך ליצואני סינגר-סונגרייטרים מצטיינים. צמחה פה חבורה שגורמת לי המון גאווה כל פעם שאני מכין מיקסטייפ לאורח מחו"ל.

  ושיואו! יש לבן ארצי אלבום חדש!! יש!!!!1

  טוב, לא :]

 • 2
  בן says:

  השם האמיתי של זיידן?
  מה עם תמונות מביכות מגיל 16 😛
  http://achzavoth.4t.com/

 • 3
  מלך הדחקות סקסוזראוס הראשון says:

  הוא נראה כמו סוס עם פיגור שכלי…
  מאיפה כל הרגישות הזאת?
  מה זה אחיו דפק לו מעדר בפרצוף כשהיה קטן
  אני אוהב שירים שבהם האמן מדמה עצמו לאריה

גם לך יש מה להגיד? יופי.