המלצות 18.8.08 – ספיישל סופ"ש

המלצות ביום שני? כן. מאחר וסוף השבוע המתקרב עומד להיות עמוס מהרגיל באירועים מיוחדים, אני מקדיש לו באופן חד פעמי ספיישל המלצות משלו. רשימת ההמלצות לשאר השבוע הבא תתפרסם כרגיל ביום שישי. בינתיים תתחילו לחשוב איפה אתם בסופ"ש:

 • הקקטוס הפאלי ביותר בצפוןשישבת 22-23 לאוגוסט – לשלושת האנשים שעדיין לא שמעו על פסטיבל חוצמזה, שמוציא את סצינת האינדי התל אביבית אל חיק הטבע ליומיים ומפגיש אותה עם הפריפריה, הנה חלק מרשימת האמנים המשתתפים: עמיר לב, מלכת הפלקט, The Midnight Peacocks, אסף אבידן, שי נובלמן, kruzenshtern & Parohod, צ'רלי מגירה ומיכל קהאן (מודרן דאנס קלאב), Carusella ,The Strawberry Jam, לבנון, לא דובים, ישראלים פעולה סקס (מאור כהן), ממלושן, קין והבל 90210, M.e.s.s, זבוב עם גרוב, Pits , מורה חיילת, Action Attention!, China Moondogs, David Blau and the good band, הגרוטאות, רגייסטאן ועוד (מי שחושב שאני עומד להדביק הפניות מייספייס לכל הרשימה הזאת, שיחשוב שוב. פשוט קחו את המילה שלי שכמות הלהקות הטובות פה היא מטורפת).

  (מי שרוצה לתכנן את החוצמזה שלו קצת יותר בקפדנות, שיחזור בהמשך היום – אם לא יהיו הפתעות, סדר ההופעות יפורסם פה עוד כמה שעות)
  (היו הפתעות, מה לעשות. מבדיקה שערכתי עם המארגנים ועם חלק גדול מהלהקות, סדר ההופעות עדיין לא ידוע. אני אפרסם אותו פה בשניה שאוכל)
  עדכון (20.8.08): סדר ההופעות עלה לבלוג!

  חוץ ממוזיקה, השנה הפסטיבל יתן במה גם לאמנויות אחרות כגון קומיקס, קולנוע וספרות, ולמי שעדיין לא השתכנע שהוא חייב להיות שם, אוסיף שפורטיס גם בעניין. את כל הפרטים על הפסטיבל, כמה עולה, איך מגיעים וכו' אפשר למצוא כאן. והנה סרטון שמראה כמה כיף היה בשנה שעברה:

 • האמת שזה באמת נראה כיף, אבל מאחר ואני מזהה כמעט כל פרצוף בוידאו הזה, אני שואל את עצמי האם הקטע של החיבור עם הפריפריה באמת יעבוד. למרות שהאירוע מוזכר גם בעיתונות הארצית, הפרסום של הפסטיבל מתרכז (כך אני מתרשם) בסצינה התל אביבית, וכשלכל אמן מופיע (בחישוב מהיר – כ-70-80 איש בערך) יש הזמנה נוספת בחינם, אולי בעצם מדובר פשוט בהזזת הבועה צפונה ותו לא? כך או כך, אני שם.
 • שישי ה-22 לאוגוסט – ההרהור האחרון מקבל חיזוק מהקומיוניקט שקיבלתי לא מכבר, שנפתח כך: "בזמן שרובה המכריע של הסצנה האלטרנטיבית תנפוש בצפון הארץ, בפסטיבל חוצמזה, ארבעה הרכבים ישמרו על הגחלת ויספקו אלטרנטיבה לאלטרנטיבה, בת"א 'הנטושה'". מדובר בערב של מוזיקה אפלה וניסיונית, שיתקיים בגדה השמאלית. בין הלהקות שיופיעו:הרכב האינדסטריאל-פולק "Seven Morgues" [myspace], נגן הבס קלרינט יוני סילבר, הרכב הנויז החדש והאקטואלי של ערן זקס ורני זגר מ"ליטרשפיך" "Special Olympics", ו"קטב מרירי" [myspace] חביבי המבקרים, שילוו באורחים מפתיעים.
 • ארטישוקשבת ה-23 לאוגוסט – מי שבאמת קורא תיגר בראש מורם על ההגמוניה של חוצמזה הוא האירוע המסקרן "Artishowk" [facebook], ואני לא כותב שהוא מסקרן רק בגלל ש"הדוגמניות" [myspace] יופיעו בו. מדובר באירוע מיוחד שמפגיש אמנים מכל התחומים, החל ממוזיקה, דרך פיסול, ציור וצילום וכלה בוידאו ובמחול. קצת כמו חוצמזה, אבל בתוך העיר. איזה קונספט הזוי, הא?
  לאור עזיבתו של זליג המתופף שלנו אנחנו נופיע באופן חד פעמי עם שגיא זקס מ"קוביאשי פורצלן", ובנוסף אלינו ינגנו גם "כל החתיכים אצלי" [myspace] ו"רדיוגרם" [myspace], שתיהן להקות מצויינות על סמך דפי המייספייס שלהן. בין האמנים המשתתפים (רשימה מקרית): ספיר הוברמן, נועה מגר, מירב מרודי, גוני ריסקין, גלעד תדהר, דימה וזינוביץ', דן אלון, עודד קרלינסקי, רעי דישון, שירי אייזנבר, איריס דבי ועוד שמות רבים שלא אומרים לי כלום, אבל אני סומך על מארגני האירוע שהם מוכשרים.
 • חמישי ה-21 לאוגוסט – שניה לפני שכל הבלאגן של חוצמזה ומתחריו מתחיל, חמי רודנר, ירמי קפלן, "הדג נחש" ודודי לוי מופיעים! למה שזה יעניין חובבי אינדי? כי חוץ מהתוספות של מלכות האינדי "איזבו" [myspace] ו"כהן@מושון" [myspace] לרשימה, מדובר בפסטיבל הדבר הבא [facebook] של גל"צ, בו להקות אינדי עם פוטנציאל לפנות גם לקהל רחב יותר זוכות להופיע לצד אמני מיינסטרים. לטענת המארגנים, זה הפסטיבל שגילה לנו את "מלכת הפלקט", "הבילויים" ו"שוטי הנבואה". בין אם זה נכון ובין אם לא, זוהי יוזמה ברוכה. אז מי זכו להגדרה "הדבר הבא" מטעם גל"צ? "מריונטה סול", "אונילי", "מרפסות" ו"הקרטל". חוף ראשון לציון, בחינם.

נו, אז לאן אתם הולכים?

תגיות: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

...ובאותו עניין:

 • פסטיבל חוצמזה 2 – סדר ההופעות - והנה, כמובטח, בפרסום ראשון (!), לוח הזמנים של פסטיבל חוצמזה 2 שכולם כל כך ציפו לו. לכל מי ששאל, הפרס...
 • סיכומחוצמזה - (בטח שמתם לב שהפוסט על פסטיבל "חוצמזה 2" שהתקיים שבוע שעבר התעכב קצת. חלקכם גם בוודאי קלט שב"תרבות ...
 • בין השורות 24.8.08 - וואו, חוצמזה היה מדהים. פוסט מלא יותר בהמשך. גם ארטישוק היה מצויין, אבל מאחר ו"הדוגמניות" השתתפו באי...
 • המלצות 4.7.08 - אחרי שניסינו לתפוס יותר מידי הופעות בערב אחד ובתכל'ס לא הצלחנו להנות באמת מכלום, מגיע לנו שבוע חופש,...
 • המלצות 27.6.08 - הפעם מצפים לנו שני סופי שבוע עמוסים, אבל בינהם צפויה רגיעה יחסית. וזה משמח אותי, כי בשבוע האחרון שהי...יש כבר 3 תגובות, יא אללה:

 • 1
  בן says:

  מישהו יודע מתי מתחילות ההופעות בחוצמזה?

 • 2
  יעל says:

  מתחילות ב-12:00, וגם את האינפורמציה המינימלית הזו היה קשה לשלוף מהמארגנים…

 • 3
  לזרבוי says:

  טוב, עד שהליינאפ יפורסם (אם בכלל), אפשר לגלות בינתיים שפורטיס מופיע בערב הראשון.

גם לך יש מה להגיד? יופי.