פליירים לא מתים

בדרך כלל צריכת העיתונים שלי נעצרת ב-"TimeOut" (בעיקר בשביל לוח ההופעות וחנוך מרמרי), קריאה אובססיבית של "הארץ" באינטרנט, ופה ושם הצצות ב-"Ynet" ו-"nrg". אבל אם כבר פרסמו את רשמיי מ"חוצמזה" ב"תרבות מעריב", אז שאני לא אקנה עיתון? קניתי.

ובעודי מדפדף, הגעתי לעמודים האחרונים של העיתון, המכילים מודעות פרסומת לאירועים, מופעים והצגות, בתשלום כמובן. לגמרי שכחתי שהדבר הזה קיים. זה נראה ככה:

לוח המודעות של תרבות מעריב

ופתאום עלה בדעתי שמה שטוב לקאמרי ולהמון ווליום יכול להיות מצויין גם לפטיפון ולאנובה מיוזיק. שמה שעובד עם רינת בארץ השירים ומרסדס סוסה יעבוד גם עם "האזרח צודרוב והשפנפן" ו"מרסדס בנד". המקומונים התל אביביים, "עכבר העיר" ו-"TimeOut", נוהגים לנפנף בדחיפת תרבות השוליים המקומית, והם אכן מפרסמים סקירות והמלצות על אירועים של סצינת האינדי (אם כי לא מספיק לטעמי). אבל הנה דרך לתת עוד דחיפה לסצינה, בלי יותר מידי השקעה, ועם קצת יותר אפקטיביות מאשר הכרוניקות שאף אחד גם ככה לא קורא: שפשוט יפרסמו דף פליירים מרוכז.

או בקיצור, אני הייתי רוצה לראות באחד המקומונים התל אביביים דף כזה:

לוח המודעות העתידי של מקומן תל אביבי בעל יוזמה

טוב, ברור שהעיצוב לא מחייב. מבחינתי שיעצבו את זה כמו קיר מלא בפליירים מודבקים בגסות בשירותים של פאב כלשהו, זה יהיה יותר נאמן לסצינה. מה שחשוב הוא שזה יהיה פרסום חינם, מתנת העיתון לתרבות המקומית, לפי שיקולי המערכת (חשיבות ההופעה, יופיו של הפלייר וכו'). ואם צריך אפשר לממן את זה באמצעות ספוט קבוע בתשלום לאחד המועדונים בעיר, אני בטוח שהם יקפצו על זה (ללבונטין כבר יש משהו דומה ב-"TimeOut", אבל לא באיזור שמיועד רק לפרסומים כאלה, ובלי תמונות שיותר מושכות את העין).

אז יאללה, קוראים יקרים – חלקכם מכירים את האנשים הנכונים ב"עכבר" וב-"TimeOut" (וחלקכם אף כותבים שם. נכון? 😉 ). אז מי ירים את הכפפה?

תגיות: , , , ,

...ובאותו עניין:

 • ולהלן התחזית: הרוק חוזר - כולם היו עסוקים לאחרונה בסיכומי שנה. אבל בגלל שהמוח שלי הוא גבינה שוויצרית ואני בקושי זוכר מה עשיתי ...
 • בין השורות 18.2.09 - הסלונה נסגר (באופן זמני?), אני מתנצל בפני עינב ג'קסון כהן ונעם נבו שמראות לי מאיפה משתין הדג, מגזין ...
 • הדודה עברה ניתוח פלסטי - יהודה עדר :מס: יארח היום בערב בלבונטין את דני סנדרסון, שותפו לשעבר ללהקת "דודה". זה אומנם רחוק מאינד...
 • רשימות לא מרשימות (2) - אז שוב התפרסמה באחד העיתונים רשימת "הלהקות המבטיחות", שמציגה בפני הקוראים כמה להקות חדשות שצריך להכי...
 • לולא הייתי (מכיר את) רוטשילד - ב-TimeOut של השבוע פורסם ראיון עם איתמר רוטשילד :מס:, לרגל הוצאת אלבום הבכורה שלו. בין השאר הוא נשאל...יש כבר 4 תגובות, יא אללה:

 • 1
  עברתי לטחינה says:

  כןכןכן! ונאמר אמן!

  רעיון ענק שמוציא את כל הצדדים גדולים.
  סחטיין על המחשבה 🙂

 • 2
  יובל says:

  אחלה רעיון (P=), וסחטיין על האופטימיות (\=)

 • 3
  גיאחה says:

  רעיון מצוין, ובאמת אין סיבה עקרונית שלייבלים ומועדונים עצמאיים לא יעשו את זה, מלבד דבר אחד: הכסף. מה לעשות, גם טיים אאוט הוא עיתון מסחרי וצריך לפרנס את עצמו מפרסומות (בנוסף לקוראיו שמשלמים עליו כסף). אם יש להם כבר עמוד פנוי, הם כפי הנראה ישמחו לשים בו פרסומת, עדיף ממישהו שיש לו כסף לשים על זה.

  הרעיון שעיתון כזה ייתן בחינם עמוד שהוא במובהק פרסומי (לא כמו במקרה של סקירות, ביקורות וכרוניקות של הופעות, שעוד יכולים לעבור כמראית עין של תוכן עיתונאי), הוא מצוין אך נאיבי\אוטופי בעולם העיתונות הנוכחי שלנו.

  מצד שני, מה אני ציני. הלוואי, הלוואי שמישהו ירים את הכפפה הזו.

 • 4
  יעל says:

  ואחרי שאמני אנובה יתפסו את האינצ'ים המשוריינים לפרסום ההופעות של שלמה ארצי, השלב המתבקש הבא הוא מודעת "עמית ארז, הופעה אחרונה בהחלט בקיסריה! (בשל בקשת הקהל התווספו עוד שלושה תאריכים)" שתעודכן עם תאריכים חדשים מדי שבוע בחודשי הקיץ.
  נדמה לי שהיו בערך שלוש שנים רצופות בתחילת הניינטיז עם הודעה שבועית שכזו. האיש לא יודע לסיים. במיוחד כשמדובר בפזמון של "שאלתי מה קרה" בלייב (לקח לעתיד מפסטיבל ערד: אם אף אחד אחר לא בחר לפרוש שק שינה למנוחת לילה קצרה במיקום הזה, שמסתבר שצמוד לאצטדיון ההופעות, כנראה שהיתה סיבה).

גם לך יש מה להגיד? יופי.