בין השורות 29.11.08

"פאניק אנסמבל" מועמדים לפרס מוזיקה בינ"ל, אלבומים להורדה חופשית לכבוד יום ללא קניות, מדור מוזיקת השוליים של עכבר העיר משתפר בטיימינג מצער, "חזירי בר" משנים את שמם, ולחובבי "Radiohead" מצפה הפתעה.

[פאניק אנסמבל] מועמדים לפרסי ה-Independent Music Awards (IMA)! זה אומר שכל מיני שמות כמו פיטר גבריאל וסוזן וגה ישמעו אותם ויחליטו האם להעניק להם את הפרס. אבל לא מספיק להגיד כל הכבוד ואיזה יופי, צריך גם להצביע ולעזור – בתחרות יש את פרס "חביב הקהל", והזכייה בו היא לא בשמיים – להזכירכם לפני שנה עמית ארז זכה בפרס הזה.

——————-

רק היום! רק היום! יום ללא קניות מצויין ברחבי העולם (אתמול בישראל והיום בשאר העולם), במחאה נגד תרבות הצריכה ובנסיון למשוך תשומת לב לנזקיה הסביבתיים והחברתיים. החבר'ה של "Lonely Boy Records", שלא מכבר הפכו מלייבל לחברת יחצנו"ת וניהול אמנים, עלו עם יוזמה יפה שממחישה היטב את הרעיון של היום הזה – הם מציעים להורדה חופשית את האלבומים של עומר לשם (פולק מחמם לב), Solstice Coil (אלטרנטיב-פרוג) ו-Teliof (פרוג לפנים). הבמה לרשותם: "לפחות ליום אחד בשנה אפשר להתנתק מהחומרנות ולהתחבר חזרה אל הגרעין שמניע אותנו – הרוח והיצירה… צריכת תרבות אינה חייבת להיות מחוברת לתרבות הצריכה". מילים כדורבנות, הבלוג מוריד את כובעו הוירטואלי, וישמח אם הם ישאירו את האלבומים להורדה עוד כמה ימים, לטובת מי שפיספס. להורדה.

עדכון (30.11.08): האלבומים כבר לא ניתנים להורדה חופשית. מי שהוריד הרוויח.

——————-

לפני כמה שבועות ירדתי כאן על המדור החדש של "עכבר העיר", שהתיימר לחשוף את הקוראים למוזיקת שוליים. הפער בין היומרה לביצוע היה מרגיז ממש, אבל מאז הם דווקא השתפרו: אם בטור הראשון תמר מלינוביץ' המליצה שם על אסף אבידן שהוא כבר מזמן סוד גלוי בקנה מידה ארצי, בטורים האחרונים היא כבר המליצה על The Aprons ושני קדר, להבדיל. אך בדיוק כשרציתי להכות על חטא, לכתוב שמיהרתי לשפוט לחומרה, ושנראה שהטור הזה מתחיל לממש את הפוטנציאל שלו, מסתבר שמורידים אותו. טור הפרידה דווקא ממשיך את הכיוון החיובי שהמדור התפתח אליו, עם המלצה מעולה על Inbalso ה-Sigur Rosית, שאפילו אני לא הכרתי. חבל.

——————-

חזירי בר היא להקה שאני מאוד אוהב. או ליתר דיוק, אהבתי – החזירים נשחטו שחיטה כשרה, והשם "חזירי בר" מצא את מקומו לצד "ברקת" (שהפכה ל"בנזין"), "שלום הציבור" ו"החזית העממית" (שהפכו ל"משינה"), "מוסקבה" (שהפכה ל"אתניקס") ו-"Outer Movement" (שהפכו ל"הדוגמניות" 🙂 ). גבירותיי ורבותיי, קבלו את להקת סטריאו טיפ. המוזיקה היא אותה המוזיקה, והיא עדיין מעולה.

——————-

אני כבר לא זוכר מי הביא לי את הלינק: להקת Sugar Plum Baby היא ממתק אמיתי לחובבי "Radiohead", "Muse" ודומיהם. לחנים חזקים, זמר דומיננטי ומרגש, פוסטרוק אלטרנטיבי מלא בגיטרות, עטוף בהשפעות אלקטרוניקה עדינות. מומלץ בחום!

תגיות: , , , , , , , , , ,

...ובאותו עניין:

 • כרטיס לסולסטיס - ביום שני ב-15.12 ב-21:30 [solstice coil] מופיעים בתמונע, ואתם מקבלים כרטיסים במתנה! כן, תמיד הייתי ח...
 • שוגבום פם בייבי - השבוע ראיתי שתי חצאי הופעות. אני לא יכול לכתוב עליהן ביקורת מלאה, אבל אני כן יכול לחלוק כמה רשמים חל...
 • 1 מ-5 - כבר כתבתי בפירוט כמה כיף היה באינדינגב. והנה מגיעות עוד ידיעות משמחות באותו נושא. מלייבל האינדי "פית...
 • ימין ושמאל, רק רוק אנד רול - מרחבים. אדמה. שמיים. 3 עצים. מאות אוהלים. הרבה יותר מידי שוטרים. 2 במות. לפחות 2500 צעירים. יותר מ-4...
 • פליירים לא מתים - בדרך כלל צריכת העיתונים שלי נעצרת ב-"TimeOut" (בעיקר בשביל לוח ההופעות וחנוך מרמרי), קריאה אובססיבית...יש כבר 6 תגובות, יא אללה:

 • 1
  עומר says:

  … לפחות האלבום של סולסטייס ניתן להורדה חינמית בלאסט.אףאם מזה חודשים.

 • 2

  ראיתי את סולסטיס ביום שני בבארבי בהופעה עם מעט מאוד קהל והם היו מעולים. אני ממליץ.

 • 3
  עומרי says:

  ראיתי להקה מטורפת לגמרי שאף אחד לא מדבר עליהם.שווה לבדוק
  נדמה לי שהמייספייס שלהם http://www.myspace.com/remedyrockandroll

 • 4
  אודיני says:

  אם לא הכרת את ענבלסו.. כנס גם לשאר הפרויקטים שלה ושל הפרטנרית שלה.. במיי ספייס..
  חלקם לא פחות מענינים
  וכן.חבל. לסולסטיק מגיע יותר קהל.

 • 5

  היי חבר'ה,
  תודה רבה לכם על התמיכה. יום שני בבארבי זה לא דבר קל, וחוסר ההיענות היה מאוד לא צפוי. אתם יודעים, יש מיתון כלכלי וכאלה. כמובן שיש רק דרך אחת לשפר את המצב – להגיע להופעה ב15.12 בתמונע, וספר לכמה שיותר אנשים! 🙂

  בינתיים, האתר שלנו קרס מרוב הורדות, אז מי שכבר יצא לו להוריד, מוזמן להעביר את הקובץ לאחרים בדרכים חלופיות.

 • 6
  יובל says:

  תודה לשיר וסולסטיק, תודה לטליוף.

גם לך יש מה להגיד? יופי.