בין השורות 9.10.08

יום כיפור עבר, אבל לרון חולדאי כבר יש על מה להתנצל בשנה הבאה: פאב הריף ראף שאירח הופעות חיות מידי יום ראשון יסגור את שעריו עמוסי הפליירים ב-20 לנובמבר. ב-TimeOut כותבים שבעל המקום אומר כי "הסגירה נובעת ברובה מהתנכלות פקחי העירייה". כבר רמזתי שזה עומד לקרות, והנה זה קורה.
לתל אביביים שעדיין לא התעוררו: ב-11.11 יש בחירות. חולדאי חייב לעוף. דב חנין ורשימת "עיר לכולנו" חייבים להיבחר.
עוד פרטים:
דב חנין ו"עיר לכולנו"

————————-

"עיר לכולנו" הם לא היחידים במערכת הבחירות הזו שמתיימרים לייצג את הצעירים. רשימת "רוב העיר" טוענת ש-52% מתושבי תל אביב הם צעירים מתחת לגיל 35, ושאף אחד לא דואג לאינטרסים שלהם. דאגה למקומות הבילוי וההופעות נמצאת באג'נדה שלהם. אנשי הרשימה עשו קצת כותרות כשהם גייסו את אייל קיציס ובעלי ברים שונים לקמפיין שלהם, אבל מאז קצת נעלמו. הבלוג הפנה לראש הרשימה יואב זמיר מספר שאלות לפני כשבועיים, אך עד כה לא נתקבלה תשובה. אם תשאלו אותי, חרף הכוונות הטובות, אנשים שלא עונים על שאלות אלמנטריות מטעם נציג קהילת המוזיקאים (אני, לצורך העניין) לא שווים שתצביעו בשבילם. על אחת כמה וכמה כשהאג'נדה שלהם חופפת ברובה לזו של "עיר לכולנו" בעלת הסיכויים הריאליים יותר.

————————-

פסטיבל "אינדינגב" בפתח (24-25 לאוקטובר), ומכירת הכרטיסים החלה. כרטיס לשני ימי הפסטיבל עומד כרגע על 70 ש"ח בלבד, סכום מגוחך לכל הדעות בשביל כל כך הרבה מוזיקה משובחת. בפסטיבל עצמו המחיר יעלה ל-80 ש"ח (עדיין סכום מצחיק). את הכרטיסים ניתן לרכוש כבר עכשיו באמצעות כרטיס אשראי בטלפון 054-7919410, או בכמה נקודות מכירה בתל אביב, ירושלים ובאר שבע. הפרטים המלאים באתר הפסטיבל.

אגב, ה"אינדי-סקר" שאמור היה לקבוע איזו להקה תפתח את הפסטיבל הפך מהר מאוד לסקר שמודד בעיקר לאיזו להקה יש הכי הרבה חברים שמבינים קצת במחשבים ויודעים למחוק cookies כדי לזייף הצבעות (מובילים נכון לכתיבת שורות אלו: Lady D). בפעם הבאה כדאי להגביל את ההצבעה באמצעות הזדהות בכתובת אימייל.

————————-

שבוע הבא נפתחים פסטיבל "גיטרה במדבר" (15-17 באוקטובר) ופסטיבל "בראשית" (16-18 באוקטובר), והליינאפ של שניהם זמין באתרים שלהם.

מחר בבוקר (שישי) יעלה כאן המדריך לפסטיבליסט בגלקסיה, שיעשה סדר בין כל הפסטיבלים המגניבים שקפצו עלינו בבת אחת. בינתיים, טעימה קטנה מאחד הדברים המעניינים בפסטיבל "גיטרה במדבר" – כיתות האמן שיעבירו מיטב המוזיקאים. ב-Ynet יש קטע מהסדנה של יהודה עדר בשנה שעברה. זה נראה ממש כיף – הוא מסביר איך הוא בנה את תפקיד הגיטרה המופתי ב"ירח" של שלמה ארצי (מעניין לראות עד כמה הוא נבוך לשיר. אני שמח שזה עבר לו).

אגב, כרטיס ל"גיטרה במדבר" עולה 349 ש"ח. שמישהו ישלח את המארגנים לקורס אצל החבר'ה של "אינדינגב".

————————-

החברים מ"Monocrave", חברת ההפקות שתדאג להביא ארצה את מי שתרצו בכמה שתרצו, ושמביאה בשבת את חוזה גונזלס להופעה בודדת בבארבי, העלו קליפ משעשע על פועלם המבורך:

————————-

ב"הארץ" התפרסם ראיון עם נדב אזולאי, אחת הדמויות הבולטות בסצינת המוזיקה של באר שבע, ומהבעלים של אולפני "קקטוס". אזולאי גם יופיע ב"אינדינגב", וזו אחת ההופעות שאני הכי מצפה להן בפסטיבל. אני אומנם לא מכיר אותו, אבל יצא לי לעבוד איתו בעקיפין – הוא כתב מוזיקה מקורית מקסימה לסרט סטודנטים שערכתי לפני שנתיים ("שמש זלעפות" של עמיר מנור), והתרשמתי אז שיש מצב שלפנינו מוזיקאי-על בהתהוות. ומאחר וחלפו שנתיים, יש מצב שהוא כבר התהווה. הנה המייספייס שלו.

————————-

והודעת מנהלה: להקת "זבל" בעלת השם המרים להנחתה מחפשת משתתפים לקליפ חדש. מעוניינים?

תגיות: , , , , , , , , , , , , , ,

...ובאותו עניין:

 • ולהלן התחזית: הרוק חוזר - כולם היו עסוקים לאחרונה בסיכומי שנה. אבל בגלל שהמוח שלי הוא גבינה שוויצרית ואני בקושי זוכר מה עשיתי ...
 • הדודה עברה ניתוח פלסטי - יהודה עדר :מס: יארח היום בערב בלבונטין את דני סנדרסון, שותפו לשעבר ללהקת "דודה". זה אומנם רחוק מאינד...
 • בין השורות 11.9.08 - זה לא לגמרי קשור לאינדי ישראלי, אבל אי אפשר להתעלם מזה: החדשות הגדולות של השבוע הגיעו מהבלוג "Monocr...
 • בין השורות 4.1.09 - איפה ההדים לפסטיבל "פולקל'ה", מועדון הופעות חדש פתח את שעריו, חברי "אנובה" משחררים סיכומי שנה להורדה...
 • בין השורות 3.11.08 - והפעם מקבץ ארוך במיוחד - אני חי ב-Delay. מצטער. הנה הרבה ידיעות שהיו צריכות לעלות כבר לפני שבוע, אבל...יש כבר 3 תגובות, יא אללה:

 • 1
  נויף says:

  הסגירה של הריף-ראף באמת מבאסת.
  למקום היה אופי משלו – וזה בדיוק מה שעושה את תל אביב יפו למה שהיא.
  למרות שקצת סבלתי מהעישון במקום, אני די מחבב אותו.

  אני איתך בנושא דב חנין, אבל ברשימה למועצה אני דווקא מתכוון להצביע למרצ.
  מדובר בעצם על חזון ואג'נדה משותפים, אלא שמרצ ובמיוחד חברת המועצה מיטל להבי פעלה ועבדה קשה בחמש השנים האחרונות בדיוק למען הדברים האלה. והנה כמה דוגמאות:
  http://shirbut.com/blog/?p=810
  וההצבעה היא הרי בשני פתקים, אז אני הולך להצביע לראשות העיר לדב חנין בשביל החזון, ולמרצ למועצה בגלל הניסיון.

  חוץ מזה, מרצ משלבת אוכלוסיות ונושאים שונים ברשימה שלה, ומקומם של "הצעירים" לא רק שאינו נפקד, אלא מדובר במועמדת מס' 2, תמי זנדברג.

  מעניין לדעת, מה היו השאלות שהפנת לרוב-העיר?

  ובוא נקווה שהריף ראף בכל זאת יצליח להסתדר איכשהו.

 • 2
  צ'ה גוייאבה says:

  העברתי את טענתך הצודקת לאחד מפעילי הצעירים.
  תגובתו "אני נפגש איתו היום ואני אדבר איתו"
  עכשיו בואו נראה אם NUDGE נוסף מזיז למר זמיר או שמא אין לו אפילו יד ימין לענות על "הצקות תושבים" מהסוג שהבעת.
  ותעדכן.

 • 3

  […] אמורה לפנות כדי להתחיל לגלגל את העניין, אבל אז קראתי באטמי אזניים על Monocrave, חברת הפקות שמבטיחה להביא ארצה את מי שנרצה […]

גם לך יש מה להגיד? יופי.