שלוש פעמים כי טוב

האם שלישי הוא שישי החדש?

שלישי בערב, ואני מוצא את עצמי מתלבט בין שלוש הופעות מצויינות בשלושה קצוות שונים של העיר. איך בוחרים בינהן? פשוט מאוד – לא בוחרים, ומקווים שזה יסתדר מעצמו. אבל מה עם הכיס? שלוש הופעות בערב זה עסק יקר. אז זהו, שלא – שלושת ההופעות הן בחינם. רק בתל אביב אפשר לראות ביום חול שלוש הופעות כל כך טובות בערב אחד בפחות משנקל. כן, זה עומד להיות עוד פוסט משתפך על כמה שאני אוהב את תל אביב.

LeChuck, הופעת פרידה22:30, בלום בר. "LeChuck" [myspace] עולים איך שאני נכנס. אין לי בעיה שהם עושים יותר מידי רעש – בשביל מוזיקה כזו שווה להקריב את האוזניים מידי פעם. כן יש לי בעיה שהם נאלצים לעשות את זה מול פחות מידי אנשים. קוראים יקרים, תנזפו בעצמכם בבקשה – זו ההופעה הטובה ביותר שהעזתם לפספס השבוע, ולא, לא תוכלו לתפוס אותם בפעם הבאה: זו הייתה הופעת פרידה לפני הקלטות ופירוק. הלהקה המשובחת הזו נשמעת כמו חבורת מתמטיקאים שעישנה כמה ג'וינטים – הכל מאוד מדוייק ומתוחכם, אבל טובע בשכבות צליל כבדות וממסטלות. אחי חגי הגדיר אותם כ-Stoner-math-rock. בשלב מסויים האוזניים מתרגלות לגיטרות של דייוויד בלאו ויונתן בירנבאום, מתמקדות בדקל דביר המתופף המטורף ומסרבות לעזוב. זה לא יאומן כמה צבעים יש למתופף הזה. חבל שהוא, כמו בירנבאום, עוזב את הארץ בקרוב.
כשהם מסיימים האוזניים מבקשות לשמור על רמה מסויימת של דציבלים, אז אנחנו טסים אל ההופעה הרועשת הבאה.

תמר אפק לא עוצרת. קרוסלה23:30, סבליים. "קין והבל 90210" כבר ירדו, "קרוסלה" [myspace] בדיוק עלו. מילה טובה לסבליים – השדרוג שהם עשו למערכת הסאונד והתאורה שלהם הופך אותם באופן מפתיע לאחד ממועדוני ההופעות הטובים בעיר. אחרי שראיתי את "קרוסלה" רק במקומות קטנים, תענוג לשמוע אותם בחלל גדול עם מערכת סאונד רועמת. הגיטרה של תמר אפק מפציצה, התופים של גיא שכטר מתפוצצים.
שום דבר לא עוצר את תמר אפק. אפילו לא גיא שכטר. הם מתחילים לנגן שיר, אך לגיא יש בעיה במוניטור. "רגע, רגע, אני עוצר אותך", הוא אומר ומפסיק לנגן. "אני עוצר אותך, תמר". אבל תמר ממשיכה בשלה ונועצת בו מבט של עדר ברדלסים שהרגע הבחין באנטילופה מלחכת עשב. "אני עוצר אותך?", שכטר מנסה בפעם האחרונה, אבל המבט של תמר מכניע אותו. "אני לא עוצר אותך? טוב, אני לא עוצר אותך", הוא אומר וחוזר להפגיז.
אבל בשלב מסויים מי שכן עוצר את תמר הוא דווקא ידידה הטוב ביותר, הלא הוא המגבר האיימתני שלה, שמחליט שנמאס לו, פולט כמה חרחורי גסיסה ועובר לעולם שכולו טוב. אבל גם ההפסקה הזו לא עוצרת את סיבוב ה"קרוסלה" ליותר מידי זמן. ואני חושב לעצמי שהעובדה שראיתי את "LeChuck" ו"קרוסלה" בזו אחר זו מפצה על כך שאני לא אזכה לראות את הופעת הפרידה של להקת האם שלהם, "Ed" [myspace], ביום חמישי (היא מתנגשת בהופעה שלי עם "הדוגמניות" בבלום בר באותו יום, וכן, גם אנחנו מופיעים בחינם. כבר אמרתי שהעיר הזאת מדהימה?).

00:30אונילי לא חושפת פטמות, זאפה מיוזיק רום. אונילי [myspace] ולהקתה המצויינת בדיוק עולים ומסיימים לנו ערב רועש במיוחד דווקא עם אלקטרו-פופ מקפיץ, סקסי ונוצץ. המיוזיק רום מתגלה כמקום ממש מגניב, עם סאונד מצויין ומלא (אגב, סטטיסטית, אם ירון שראל מ"אינפקציה" יושב על הקונסולה, 99% שיהיה סאונד מצויין. בדוק) ועם במה עגולה במרכז החדר שמאפשרת לקהל להקיף את האונילים מכל כיוון. ואונילי אומנם כבר לא חושפת את פיטמתה בשיר "Show Me Your Nipple", אבל היא עדיין אדירה וההפקה המהוקצעת והסאונד המוקפד שלה זה משהו שלא רואים כל יום בארץ, בטח שלא בחינם.

אם ככה נראה יום שלישי, מעניין מה יהיה בשישי.

תגיות: , , , , , , , , , ,

...ובאותו עניין:

  • סטקטו 26.6.08 - צפוף באוזן: אני לא מוצא לינק שמאשש את זה, אז תצטרכו להאמין לי: "האוזן השלישית" סוגרים את אולמות ההקר...
  • נקמתו של LeChuck - "הנה הגיע הבלוגר!", גיא שכטר אמר כשהגעתי לערב פיתקית. חייכתי. "עזוב, היום אני Off-duty, באתי רק להנו...
  • המלצות 20.6.08 - איזה יום שישי סידרו לנו. ברגעים אלו מתקיימות ההופעות של"Cheap Karaoke Club", "לא דובים", "חזירי בר" ...
  • כרטיסים חינם לערב רועש במיוחד - עוד שבוע של חלוקות כרטיסים יומיומיות ממשיך... בואו נקרא לזה סגירת מעגל: בראשית ימי הבלוג כתבתי על הו...
  • המלצות 27.6.08 - הפעם מצפים לנו שני סופי שבוע עמוסים, אבל בינהם צפויה רגיעה יחסית. וזה משמח אותי, כי בשבוע האחרון שהי...יש תגובה אחת, וזה יותר טוב מכלום:

גם לך יש מה להגיד? יופי.