המלצות 8.8.08

!!!! הרשמו בצד שמאל למעלה ותקבלו אוטומטית המלצות באימייל כל יום שישי!!!!

ההמלצות השבוע נכתבות מתוך שינה ובמהירות, אני מקווה שאני לא אפספס יותר מידי דברים.

היום, בשישי, מי שימהר יספיק לראות הופעת צהריים חינמית של "מורה חיילת" מבית פית/קית, בסטודיו של קרני בי. ל. פרץ 2. בערב האמיצים יכולים לנסות ולאחד את "כוורת" – ברוח ה"למה לבחור בין הופעות כשאפשר לראות את כולן?" המאפיינת את השבוע האחרון, שווה לנסות לשבור שיא אולימפי ולקפוץ לסנדרסון בזאפה (כמה שהשמות האלה באים טוב ביחד) ומיד אחריו לאולארצ'יק בתמונע. ומי שמעדיף מוזיקאים שנולדו אחרי תש"ח, המפיק המוזיקלי של סנדרסון, רן שם טוב, יקפיץ את הברזילי עם "איזבו".

בשבת, כמו בשבוע שעבר, נחים. האמת היא שבשבוע שעבר הפרקטיקה הזו לא כל כך עבדה לי, ומצאתי את עצמי הולך להופעה בצוזאמן. אבל הפעם אני מתכוון לזה – לא רק שהיום נחים, המהדרין אפילו מתכוננים לצום ט' באב.

בראשון יש הופעה מחו"ל שלא מפספסים! טוב, בערך: אור זובלסקי, המתופף לשעבר של "דפנה והעוגיות" שהוציא לא מזמן אלבום יפיפה להורדה חינם תחת השם "Juviley", יופיע בצוזאמן. אבל אפשר גם לשקול בחיוב לשמוע את "Marry and the Baby Cheeses" בלבונטין 7. זה נשמע מוזר ומעניין.

בשני "יהושוע" המצויינים יופיעו בבארבי עם המוזיקה האביתר-בנאית שלהם, ובלבונטין תהיה הופעת בכורה של עוד יוצר מבית הלייבל "אנובה" (עמית ארז, "אטליז") – אלי רוזן. זו תהיה הופעת בכורה עם הלהקה החדשה שלו, ואני קצת בדילמה: ראיתי ושמעתי את רוזן כמה פעם בפורמט מינימליסטי יותר והשירים שלו לא עשו לי כלום, בלשון המעטה. אבל כשלהקת הליווי שלו מונה את איסר טננבאום מ"רוקפור" על התופים ויאיר יונה על הבס, בין השאר, זה גורם לי להסס – אולי פיספסתי משהו?

הסוף שלבשלישי אין דילמות – הולכים ללבונטין להופעת ההשקה\פרידה עמוסת האורחים של "Endof", להקת הקאונטרי-Pאנק המשוגעת והמצחיקה. "בוא לבר" יחממו, ויתארחו שם מאריה אוצ'ר מ-"Marry and the Baby Cheeses", אלון שחם מ"הודסקא אקספלוסיב", ינון פרץ מ"זבולון דאב סיסטם" וטליה אליאב מ"טליה אליאב". ומי שטרם צפה בקליפ שלהם, שיגלול טיפה למטה לאייטם הקודם.

ברביעי לעומת זאת יש דילמות קשות. עמית ארז עם הלהקה בבארבי? עומר לשם עם הגיטרה בלה פצ'נגה שבכפר סבא? מיקה שדה עם החיוך באוויטה? שלושתם מקסימים, מרגשים מאוד ומומלצים בחום רב.

הייתי רוצה לכתוב שבחמישי כולם הולכים לפטיפון לערב ההתרמה למען המועדון החשוב הזה שנשדד לאחרונה (בין המופיעים: Strawberry Jam, Make It Rain, Expect Nothing, Shenkin Punx). לצד היותו הבמה המרכזית של סצינת הPאנק המקומית, הוא גם אחד המקומות הנחמדים ביותר בעיר שבמשך שנים נתן במה ליוצרים בתחילת דרכם. אבל כשבצד השני של העיר "התפוחים" משיקים אלבום חדש עתיר הייפ מוצדק עם כמות אורחים שרק היא לבדה הייתה יכולה למלא את הפטיפון, אני בספק אם זה יעבוד לי. מזל שיש עוד ערבי התרמה לאורך כל החודש (זיידן מהפטיפון מוסר שיהיה פונץ' חינם). ומי שמעדיף תופעות טבע חד פעמיות, שישכח מכל זה ויסור באופן מיידי ללבונטין 7, שם ויקטוריה חנה החד פעמית תפליא בצלילים שלא ידעתם שבני אדם יכולים להפיק.

בשישי סוגרים את השבוע עם הופעה בפטיפון שאינה הופעת התרמה (אם כי מי שרוצה מוזמן לשלשל לכיסו של זיידן כמה ג'ובות על הדרך, אני בטוח שהוא לא יתנגד) – "Zoopub" המעניינים יופיעו יחד עם "הביצים" (?). כבר סימנתי לי שצריך לבדוק את "Zoopub", ויותר מידי פעמים זה התנגש לי עם דברים אחרים. אבל בכל זאת, להקה שיש לה "פאב" בשם כבר מקבלת אצלי נקודות, בלי קשר למוזיקה שלהם שנשמעת ממש מגניבה ולא צפויה. הפעם נראה לי שזה יעבוד.

הופעות נוספות – ברשימה מצד שמאל, וכרגיל, גם בטוקבקים. שבת שלום!

תגיות: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

...ובאותו עניין:

 • בין השורות 7.8.08 - וואו. 36 שעות בלי אינטרנט. מחשבים ארורים. אני מקווה להספיק להעלות את ההמלצות לשבוע הקרוב בזמן. זה עש...
 • בין השורות 11.8.08 - מזל טוב! למשפחת אינדי נולד בן נוסף. אנובה, היס, לבונטין, פית/קית ואוריסמדיה, תגידו שלום לאחיכם הקטן...
 • אייטיז בפאב - הכל התחיל בטעות דפוס: לפני כמה שבועות, כשעברתי על לוח ההופעות של "TimeOut", הופתעתי לגלות להקה שהיה ...
 • בין השורות 21.07.08 - ערב הטראש עליו המלצתי היה מאוד נחמד. לפני ההופעה של "Endof" :מס:, הוקרן ראיון הזוי משהו של יאיר לפיד...
 • בלוגנרול 12.6.08 - בפורום מוזיקה ישראלית ב-Ynet נפתח פתיל על בלוגי מוזיקה ישראליים. מעבר לכך שאני מופתע וגאה שהבלוג שלי...יש כבר 4 תגובות, יא אללה:

 • 1

  עם כל הכבוד ל"EndOf" וההופעה שלהם בשלישי,אני ושאר בני ביתי נרד לנו דרומה לבירת הנגב להופעה אקוסטית של אסף ארליך ב"עשן הזמן".
  הזדמנות אחרונה בהחלט לתפוס את ארליך בחודשים הקרובים (הקלטות) והזדמנות עוד יותר נדירה לראות את ארליך בביצועים מינימליסטים לשיריו שרק מוציאים מהם את הטוב ביותר.
  והכי חשוב-אם אני מזיז ת'תחת שלי דרומה ויוצא מהעיר,אז גם אתם יכולים,ואם אתם כבר גרים/לומדים/נלחמים באזור הדרום אז בכלל מוטלת עליכם החובה להגיע לערב קולטורה,ב"ש סטייל.
  סופ"ש נעים ושבוע מפנק לכולנו.

 • 2
  בחור מזוקן says:

  אני חייב לציין שיש משהו קצת תמוה בעיני בהתנהלות של אנד/אוף. לעשות 3-4 הופעות ולהצהיר על הופעת פרידה והשקה זה הזוי לאללה (והאמת שהקליפ שלהם בפוסט הקודם גם לא עשה לי את זה בכלל). אבל נו, מזל טוב.

 • 3
  לוי ואחותו says:

  בעיני הקליפ היה משובח ביותר!
  ואני אפילו לא נוסע דרומה לארליך- אם נדב אומר שאין דילמות בשלישי, כנראה שאין דילמות, הולכים ללבונטין!

 • 4
  לזרבוי says:

  נדב אומנם אמר שאין דילמות, אבל נדב עצמו ככל הנראה לא יוכל להגיע לאירוע המשמח, עקב ההקלטות של "הדוגמניות" שנופלות בדיוק על שלישי-רביעי. אלא אם במקרה יהיה לו (כלומר לי) כוח.

גם לך יש מה להגיד? יופי.