בין השורות 11.8.08

 • מזל טוב! למשפחת אינדי נולד בן נוסף. אנובה, היס, לבונטין, פית/קית ואוריסמדיה, תגידו שלום לאחיכם הקטן דג במים. הלייבל החדש, בניהולם של מיקי טריאסט ויובל הרינג (הלא הם "TV Buddhas" [myspace]. את הרינג אתם זוכרים גם מ"לבנון" ומהפקות כמו "פולקל'ה"), כבר כולל רשימת אמנים ולהקות דיי מכובדת: החל מלהקות שכבר שחו כדגים במים עמוקים כמו "מונוטוניקס" ו"לבנון", וכלה בלהקות שעוד לומדות לשחות כמו "Strawberry Jam", "אכזבות'", "סכינים בעיניים" ו"פלישת חוטפי הגופות". אבל טריאסט את הרינג לא מסתפקים במוזיקה, והחזון שלהם כולל ארגון תערוכות, הפקת מגזין על תרבות האנדרגראונד הישראלית, הקמת סניף ברלינאי שיעזור באירגון סיבובי הופעות לאמנים ישראלים, וארגון פסטיבלי נושא כמו "פולק'לה" או "Maximum Pain". הבלוג מוריד את הכובע.
 • זה ידוע שכשנולד אח קטן, האח הגדול מיד מנסה למשוך את תשומת הלב בחזרה. אבל הפעם זה דווקא מיקרי לחלוטין: אנובה, הלייבל של עמית ארז, "אטליז", נועה בביוף ו"רוקפור", השיק בשעה טובה את האתר הרשמי שלו. האתר משופע במידע, מרצ'נדייז, הורדות וסימני קריאה מיותרים בסופי משפטים, ומציע אלבומים ושירים למכירה, חולצות, סיכות, רדיו חדשני שפועל גם כשהדפדפן סגור ומה לא. אבל אני לא פה בשביל לצטט קומיוניקטים. מה שהכי תפס אותי באתר זה דווקא החלק בו הם נותנים הצצה לאולפן שלהם, שעומד לרשות הלהקות החתומות בלייבל, ועשוי להפוך בעתיד גם למועדון הופעות קטן. הבלוג מוריד את הכובע, שוב.
 • ולכבוד השקת האתר, אנובה נותנים בונוס להורדה חופשית. זה לא איזה B-Side ולא קאבר ולא סקיצה: זה אלבום שלם. האלבום הראשון של עמית ארז, "Wish I Could Make It A Story", אותו הוא הקליט והפיץ באמצעים ביתיים (העטיפה של הדיסק שיושב אצלי על המדף הודפסה במדפסת ביתית), יכול וצריך להיות שלכם, ובחינם. ואם יורשה לי – זה אלבום מדהים. דווקא הראשוניות שלו והחספוס שלו נותנים לו עוצמה, כאילו אתם בטעות מציצים למשהו לא גמור ולא מהוקצע, בתולי וחשוף. אני באופן אישי מעדיף אותו עשרות מונים על האלבום המופק יתר על המידה של הלהקה של עמית (בייחוד בשירים שחופפים בין שני האלבומים), ובכלל חושב שיש הרבה חומרים מוקדמים של עמית שחבל שטרם זכו לחשיפה (עמית, מתי תיתן לקהל לשמוע את יצירת המופת הגנוזה "Highschool Intelligence"?). וגם – זו ההזדמנות היחידה בערך לשמוע את עמית שר בעברית (ועוד על כך בהמשך). לבלוג לא נותרו עוד כובעים, אז הוא תולש שערות לאות הוקרה.
 • מי שיחטט באתר יגלה להפתעתו שעמית מתעתד להוציא אלבום חדש בדצמבר (רמז: זה לא כתוב דווקא בדף של עמית). אם אתם שואלים אותי, הכוונה היא לדצמבר 2007, והמילה "חדש" יכולה לתבוע את אנובה על פגיעה בשמה הטוב. אבל אולי אני טועה.
 • ועוד חדשות מאנובה: ההחתמה האחרונה של הלייבל, רות דולורס וייס [myspace] המדהימה, הוציאה את "קיץ", סינגל עברי ראשון (או שני, תלוי אם סופרים את גרסת הכיסוי המצמררת שלה ל"משירי ארץ אהבתי"). עם יד על הלב – לא נפלתי. אולי כי המילה "קיץ" כרגע לא עושה לי אסוציאציות חיוביות במיוחד. אבל אני עדיין מחכה לאלבום.
 • בזמן הקרוב אנובה כנראה יכריזו טיפין טיפין על ההחתמות החדשות שלהם. אם יורשה לי להמר: ההחתמות הבאות יהיו, או לפחות צריכות להיות, "מכולת" [myspace] ויהוא ירון [myspace]. אולי לא בנגלה הנוכחית, אבל מתישהו.
 • די עם לייבלים, בואו נעבור לפורומים. ב-Ynet, ל-davecom, המנהל של פורום רוק אלטרנטיבי, נשבר מחוסר הסבלנות של הקהילה שלו, שמוביל לעיתים לאלימות מילולית מיותרת. דיון מעניין על פתיחות ושיפוטיות מוגזמת.
 • ובאותו אתר, בפורום מוזיקה ישראלית, יעל מאירי המוכשרת הצליחה לקחת נושא נדוש כמו המאבק בין עברית לאנגלית בסצינת האינדי שלנו, ולהוביל איתו דיון מרתק. הדיון מסתיים (זהירות, ספוילר!) בהודעה מאלפת של יונתן קוטנר מאנובה (שוב אנובה?!), הכוללת מסקנה מפתיעה אך נכונה לדעתי: "זה כבר לא כזה אישו". כמה פשוט, כמה נכון.

תגיות: , , , , , , , , , , , ,

...ובאותו עניין:

 • המלצות 14.6.08 - שבוע עמוס במיוחד. האח החורג והרועש של "פולק'לה", שלוש להקות אדירות פלוס בירה ב-25 ש"ח בלבד, ערב אפוף...
 • סטקטו 19.6.08 - העלנו למייספייס של "הדוגמניות" :מס: שני קטעים חדשים, שהוקלטו בלייב ברדיו לפני כחודש, כשהתארחנו ב"קול...
 • המלצות לשבוע הקרוב 7.6.08 - השבוע יש הכל מהכל: קצת סטודנטים בתחילת הדרך, קצת אינדי, קצת חו"ל, קצת כוכבי עבר ואפילו קצת מיינסטרים...
 • בלוגנרול 12.6.08 - בפורום מוזיקה ישראלית ב-Ynet נפתח פתיל על בלוגי מוזיקה ישראליים. מעבר לכך שאני מופתע וגאה שהבלוג שלי...
 • צמד חמד - המילים "ערב נושא" מעולם לא הופרחו לחלל האוויר החף מעשן סיגריות שבפטיפון, אבל לכולם היה ברור שזה מה ש...יש תגובה אחת, וזה יותר טוב מכלום:

 • 1
  Kettercat says:

  תעשה לי ילד!

  או כמו שאומרים, שעשעת אותי קשות 🙂

גם לך יש מה להגיד? יופי.