הקרקס המעופף של מונטי פיורי

פעם ראשונה שלי במיכהטרוניקס המוזר, הטרנדי והדחוס עד אימה. ראשונים עולים The Gondors, צמד של קלידים-תופים. הם ממש לא מזכירים את למנימולתי, הלהקה הקודמת של הקלידן הנהדר עמית אלקלעי, ויש להם בכלל קטע שנשמע כמו פראפראזה בלוזית על שיר המכולת. לצערם ולצערי הם נאלצים לתת הופעה קצרה עם טעם של עוד כדי לא לגלוש לשעות בהן השכנים יכולים להזמין משטרה בגלל הרעש (אגב, עם תקנות הרעש החדשות, שבגרסתן המרוככת מתירות נגינה רק עד השעה 21:00, הופעות מחתרתיות כאלו יעלמו מהנוף התל אביבי).

monti fioryואז עולים חברי מונטי פיורי (העולם השתנה: אין להם מייספייס, אבל כבר יש שירים בפייסבוק). איתמר פינצי מ-Cheap Karaoke Club המופרעים נותן שואו שרמנטי בפרונט, עירא רביב, גם הוא מ-Karaoke, עושה חיים על התופים, אחיו הגדול אסא רביב שזכור כבסיסט ב-[7PMU] המכוסחים מפתיע הפעם עם השפעות יהודה קיסריות על החשמלית דווקא, ועל הבס חולשת אור אדרי מלהקת נורוק, שמוכיחה שוב שלפחות ברמה הויזואלית נגן שמאלי זה הדבר הכי טוב שיכול להיות ללהקה. כולם לבושים בחליפות מגונדרות, כולל מטפחת אדומה בדש הבגד. הם מתחילים לנגן ותוך דקות מיכהטרוניקס הופך מחנות אלקטרוניקה משופצרת לתערובת בין בר איטלקי לבין טברנה יוונית.

מצד אחד מונטי פיורי עושים טוויסט על שירי פופ איטלקי סוג ב'. מצד שני יש הם מערבבים קצת פופ יווני סוג ז'. כל השירים הם בספק איטלקית ספק ג'יבריש, והקהל נגנב עליהם – רק אצלם אפשר להגיד "בראבו על הלאנצ'יה!" ולצעוק "יאסו!" באותו השיר. זה נשמע כמו הפסקול המקורי שמעולם לא נכתב לסרט "כבלים", או כמו רעשי העיכול של מייק פאטון אחרי שהוא אכל פיצה מארינארה נאפוליטנית עם גבינת פטה יוונית. לקראת הסוף הם מפתיעים עם קאבר – לרגע זה נשמע כמו גרסת ג'יבריש איטלקי של "אני חוזר הביתה" של דורון מזר, אבל כשקולטים שהשיר הזה הוא בכלל איטלקי במקור, מבינים את ההברקה.

פתאום אני נזכר באחת ההופעות הראשונות של בום פם בימי הג'ה פן העליזים. גם הם עלו אז עם חליפות וניגנו שעטנז מוזר וכיפי של ז'אנרים שלא שמעו כאן לפני כן. בזמנו המוזיקה שלהם נשמעה תלושה, אך היום כבר קשה להאמין שפעם מוזיקה בלקנית לא הייתה חלק מהנוף. מעניין אם הסיפור הזה יחזור על עצמו גם עם המוזיקה של מונטי פיורי.

The Gondors & מונטי פיורי במיכהטרוניקס, 21.3.10

תגיות: , , , , , , ,

...ובאותו עניין:

 • בין השורות 13.11.08 - הצצה ראשונה לקליפ החדש של "אטליז" \ ההרכב שהוליד את "אטליז" מתאחד \ הפלייליסט של גלגל"צ נחשף \ שירות...
 • שוגבום פם בייבי - השבוע ראיתי שתי חצאי הופעות. אני לא יכול לכתוב עליהן ביקורת מלאה, אבל אני כן יכול לחלוק כמה רשמים חל...
 • עוזי רמירז כמשל - אחת, לא חשוב מאיזו להקה, כתבה לא מכבר בפייסבוק שנמאס לה לשמוע את השם [עוזי רמירז] בכל מקום. הוא מתאר...
 • עזבו, לא מנשה - אז מה היה בפסטיבל יערות מנשה? בואו נתחיל במה שלא היה: קהל. אני שונא להגיד "אמרתי לכם". לא מכבר שיתפת...
 • ימין ושמאל, רק רוק אנד רול - מרחבים. אדמה. שמיים. 3 עצים. מאות אוהלים. הרבה יותר מידי שוטרים. 2 במות. לפחות 2500 צעירים. יותר מ-4...יש כבר 5 תגובות, יא אללה:

 • 1
  קִישוּשָלוֹש says:

  נשמע בריא!

 • 2
  מעין says:

  "…או כמו רעשי העיכול של מייק פאטון אחרי שהוא אכל פיצה מארינארה נאפוליטנית עם גבינת פטה יוונית."

  גאונות.

 • 3
  גיא says:

  אחחח הזכרת פה את להקת נורוק… אחת הלהקות הטובות!!! מישהו יודע מה קורה איתם היום?

 • 4
  fiona says:

  פשוט מוטרף ………הדבר הטוב הבא

 • 5
  רוברטו says:

  פשוט ביזיון , אין לכם מושג באיזו מוזיקה אתם נוגעים,שלא לדבר על הזמר העלוב והנגנים חסרי המושג , לפחות בז'אנר זה ,
  מציע לכם , לחפש את עצמכם היטב בזבל , רק שם יש סיכוי שתמצאו משהו … אני מוכן להתערב שאתם חבורת מסוממים שחושבים שהמציאו איזה ז'אנר ובטוחים שהם הדבר הבא !!!
  אז אתם לא !!! ממש לא , זו מוזיקה שמזוהה עם קלאסיקה בת יותר מחמישים שנה , כנראה בזמן שההורים שלכם נולדו ,ונדמה שכל פוץ שמחזיק מיקרופון יכול לשפוך את קיאו פנימה , אנא מכם חידלו ממעשה הליצנות המגוחך הזה ' ישנם אנשים שלא מכירים את הז'אנר וכשישמעו אתכם , יחשבו בטעות שזה הדבר האמיתי , או לפחות תודיעו בתחילת כל מופע שמדובר בפארודיה על הדבר האמיתי .

גם לך יש מה להגיד? יופי.